United se poigrao s Club Bruggeom, Getafe izbacio Ajax (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 27.02.20. | 22:55

Sezona iz snova Španjolaca se nastavlja, Inter rutinski preko Ludogoretsa.

Odigrane je i preostalih sedam uzvratnih utakmica šesnaestine finala Europske lige.

Manchester United je nakon 1:1 iz prvog susreta prolaz protiv Club Bruggea riješio već u prvom poluvremenu, a na kraju slavio rezultatom 5:0.

Crveni vragovi su od samog starta utakmice krenuli na gol protivnika. Belgijanci su se uspijevali obraniti sve do 22. minute kad Simon Deli radi nevjerojatnu glupost i rukom brani udarac Jamesa, a sucu nije preostalo nište nego pokazati na bijelu točku i gostujućem braniču put ka svlačionici. Bruno Fernandes je preuzeo odgovornost i zabio za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije domaćini koriste svoju bolju igru i igrača više te sjajnom akcijom koju završava Ighalo svojim prvim golom za United za 2:0.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/lO1z" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Do odmora United zabija i treći gol, ovoga puta strijelac je bio McTominay preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/nqnB" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

U drugom dijelu smo gledali nastavak dominacije domaćina, a kruna bolje igre dogodila se u 82. minuti kad Fred hladnokrvno završava odličnu akciju Crvenih vragova za 4:0.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/o6pl" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Isti igrač je u 93. minuti drugim golom potvrdio petardu protiv nemoćnih Belgijanaca.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/Pkj5" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Inter je prolaz u osminu finala riješio praktički u prvoj utakmici pobjedom kod Ludogoretsa 0:2, a večeras su samo to potvrdili pobjedom 2:1.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu, no krilo gostiju Oliveira-Souza u 26. minuti šokira Meazzu.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/7Zzr" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Međutim, taj gol nije pokolebao Inter, koji preko Biraghija u 32. minuti poravnava rezultat na 1:1.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/EoO0" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Nakon propuštenih par prilika Lukaku se u četvrtoj minuti sučeve nadoknade prvog dijela ipak upisuje u strijelce i dovodi Inter u vodstvo 2:1.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/AORd" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Ajax je na svojoj Amsterdam Areni protiv Getafea ostvario pirovu pobjedu 2:1.

Sjajnu i borbenu utakmicu smo gledali u uzvratu. Ajax je trebao nadoknaditi 0:2 iz prvog susreta te su krenuli napadački u dvoboj. No, sjajni gosti u 5. minuti golom Mate mrse račune Kopljanicima.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/OwoX" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Ajax se vraća u 10. minuti kad Danilo koristi dodavanje van de Beeka i zabija za 1:1.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/2yN6" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Do kraja poluvremena smo vidjeli dvije sjajne prilike gostiju, u kojima su dva puta zaredom gađali gredu pa vratnicu.  U tom razdoblju najviše posla je imao sudac Sidropoulos koji je podijelio čak sedam žutih kartona, a u nervoznoj igri prednjačili su gosti.

U nastavku smo gledali pokušaje Kopljanika da nadoknade veliki zaostatak. Gosti su se povukli i na sve načine pokušavali ukrasti vrijeme, a u tome su ove sezone prvaci. Pogodak nade za domaćine dogodio se u 63. minuti, kad je Eiting sjajno izveo slobodnjak sa strane te tukao oštro prema golu, a na putu loptu dira Olivera i sprema je u svoju mrežu za 2:1.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/KMjp" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Ajax se do kraja potpuno otvorio, što su gosti mogli kazniti u 71. minuti, ali Maksimović po treći put za Getafe gađa okvir gola. Mogli su gosti i do pogotka u 85. minuti, ali ne koriste izlet u prazno Onane, Mata je imao praznu mrežu, ali mu je Blind sjajno ušao u udarac. No, to je manje važno jer je Getafe unatoč porazom 2:1 u večerašnjoj utakmici prošao u osminu finala Europske lige.

Pogledajte TEČAJEVE Germania Sport kladionice.