TIJEK UTAKMICE Kostarika - Srbija 0:1

Vrijeme Čitanja: 3min | ned. 17.06.18. | 15:51

Utakmica počinje u 14 sati.

Kraj! Srbija je na otvaranju prvenstva svladala Kostariku 1:0 pogotkom Kolarova i napravila veliki korak k drugom krugu.

Uskoro izvještaj!

90'+8 - VAR je produžio utakmicu na čak osam minuta. Iako je Aleksandar Prijović pljusnuo suparničkog igrača, dobio je samo žuti karton.

90'+3 - Nemanja Matić burno je reagirao i umalo se potukao s pomoćnim trenerom Kostarike koji nije htio dati loptu srpskom reprezentativcu.

90' - Ušli smo u sudačku nadoknadu, igrat će se još pet minuta!

87' - Šansa za Srbiju, ali se Mitrović nije snašao u kaznenom prostoru Srednjoamerikanaca.

84' - Srbi se bez većih problema odupiru pokušajima Kostarike da izjednače.

80' - Ulazimo u posljednjih 10 minuta utakmice, Srbija je vrlo blizu važna tri boda.

76' - Kostić je bio sam na petercu, ali je krivo zahvatio loptu, tako da su se Kostarikanci spasili od gotovo neminovnog poraza, zasad.

75' - Dobra akcija Srbije upropaštena je silovitim, ali izrazito nepreciznim udarcem Milinkovića-Savića sa nešto više od 20 metara od gola.

72' - Campbell je ušao u šesnaesterac Srbije, ali Milenković čisti za novi korner Kostarikanaca.

65' - Kostarika je preuzela inicijativu kako bi pokušala doći do izjednačenja, ali zasad bez ikakvog učinka.

56' - GOL ZA SRBIJU! Aleksandar Kolarov je fantastično pogodio iz slobodnjaka iskosa s desne strane sa nekih 25 metara udaljenosti.

50' - Velika prilika za Srbiju! Ispala je cijela obrana Kostarike jednim pasom, kada je Mitrović izašao sam pred Navasa, ali golman Reala brani i braniči Kostarike uspijevaju izbiti loptu u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

42' - Nakon odigranog duplog pasa, Calvo prelazi Milenkovića i puca snažno, ali plopta prolazi pored vrata-

39' - Tošić se poskliznuo, lopta je došla do urene koji puca sa dvadesetak metara, ali iznad gola.

35' - Reprezentativci Srbije ponovno prije iz prekida. Ubacio je Tadić na peterac, ali Navas je prvi na lopti i boksa je van šesnaesterca.

27' - Milinković-Savić je sam izašao na Keylora Navasa, ali je mlako pucao. Na kraju je sviran ofsajd.

19' - Srbi su izrazito opasni u skoku, nekoliko puta je Mitrović unio nemir u redovima Kostarike, ali zasad bez izglednijih prilika.

12' - Kakva prilika za Gonzaleza! Neometan je bio u skoku na pet metara i glavom gađa daleko iznad gola.

7' - Aleksandar Kolarov je okušao udarac sa velike udaljenosti, ali još nije namjestio nišanske sprave.

3' - Prvi udarac u okvir gola Srbije. Gonzalez je pucao glavom, ali ravno u Stojkovića.

2' - Odmah s druge strane prva prijetnja Kostarike preko Urene, ali bit će samo korner.

1' - Aleksandar Mitrović je pokušao glavom nakon kornera, ali Kostarikanci su uspjeli očistiti.

0' - Utakmica je počela.

Reprezentacija Srbije nije uspjela upisati niti jedan bod na zadnja dva Svjetska prvenstva na kojima je nastupila, a danas protiv Kostarike ide u najjačem sastavu sa Sergejem Milinkovićem-Savićem od prve minute. Kostarikanci će zagrati s petoricom igrača u obrani, a s golmanom Real Madrida Keylorom Navasom na vratima bit će teško izabranicima Mladena Krstajića probiti taj bedem.