Sporting preokretom do pobjede u Kazahstanu

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 15.02.18. | 18:55

Tomasov jedini strijelac za domaće.

Prva utakmica 1/16 finala Europa lige završila je pobjedom gosta. Sporting je u dalekoj Astani pobijedio istoimenog domaćina s 1:3 i praktično riješio pitanje prolaska u iduću fazu.

Kazahstanska momčad povela je već u sedmoj minuti preko Marina Tomasova koji je sjajno zabio na asistenciju Shitova.

Od tog gola Portugalci su polako počeli preuzimati inicijativu i plesti mrežu oko domaćeg vratara Erica. U 42. minuti gostima je poništen gol iako je usporena snimka pokazala da Doumbia nije bio u zaleđu i Sporting je oštećen.

Ipak, u drugom poluvremenu stvari počinju dolaziti na svoje. U rasponu od samo sedam minuta Sporting je preokrenuo susret. Prvo je u 50. minuti iz jedanesterca zabio Fernandes, a dvije minute kasnije gosti preko Martinsa dolaze do prednosti. U 55. minuti Doumbia zabija za 1:3 i priči je bio kraj. Sve nade Astane nestale su u 62. minuti nakon crvenog kartona Logvinenka. Portugalci su do kraja mirno održavali prednost i nije bilo nekih većih uzbuđenja.

Uzvrat u Lisabonu na rasporedu je za dva tjedna, no Astani bi trebalo čudo da anulira današnji poraz.

(FOTO: Action Images)