REUTERS/Susana Vera

Šime Vrsaljko asistirao u uvjerljivom slavlju Madriđana (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 02.04.22. | 22:57

Hrvatskom reprezentativcu je to drugi asist u tekućoj sezoni

Madridski Atlético je uspio pred svojim navijačima nastaviti niz pobjeda koji traje zadnjih mjesec dana i u kojima su izabranici Diega Simeonea sada nabrojali već šest uzastopnih pobjeda. Osim toga, protiv Alavesa u utakmici koja je okončana pobjedom 4:1, Madriđani su produžili niz nepobjediovosti koji traje od sredine veljače i iznenađujućeg poraza od Levantea na svom travnjaku.

Sve je krenulo po zacrtanom planu Simeonea – asistent za prvi gol Atlética bio je hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko. Hrvatski nogometaš je desnu uz aut-liniju u 11. minuti primio dodavanje Antoinea Griezmanna. Njegov centaršut nije uspio spriječiti branič Alavesa, a lopta je zatim pronašla glavu usamljenog Joaoa Felixa koji zabio za vodstvo domaćih.

Vrsaljkov asist i Felixov pogodak pogldajte OVDJE

Inače, Vrsaljku je ovo prva utakmica nakon gotovo mjesec dana pauze. Ozlijedio se 6. ožujka i zbog toga propustio tri utakmice Atletica. Ovo mu je druga asistencija sezone, a uz to ima i jedan postignuti gol.

Uslijedio je zatim period od 50-ak minuta u kojima su mreže mirovale. No onda je domaći sastav primio pogodak, strijelac je bio Gonzalo Escalante, koji je slično kao i Felix ostao sam u srcu kaznenog prostora i glavom pogodio za izjednačenje.

Pogodak Escalantea pogledajte OVDJE

Nakon tog gola se Atlético uozbiljio, zaigrao konkretnije i takva igra se isplatila u 74. minuti kada je Lejeune u 16-ercu srušio Cunhu. Jedanaesterac je u pogodak pretvorio Luis Suarez.

Suarezov gol pogledajte OVDJE

Do kraja su pala još dva gola, oba u Alavesovoj mreži. Prvi je zabio Felix u 82. minuti, nakon sjajnog trka.