Boris Scitar/PIXSELL

Rapsodija na Sušaku: Orijent okrenuo 3-1 vodstvo Šibenika i slavio u utakmici s devet pogodaka!

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 09.09.23. | 19:51

Lider prvenstva pao je na Krimeji u nevjerojatnoj utakmici!

Kad se sastaju lider prvenstva i fenjeraš, mnogi unaprijed misle da će utakmica biti dosadna, vjerojatno i negledljiva. No, ono što se danas odigralo na Krimeji već sada konkurira za utakmicu sezone. Kako u Prvoj NL, tako i u HNL-u. Domaćin je slavio rezultatom 5-4, s tim da su gosti na poluvremenu imali 3-1 vodstvo. Do 61. minute Orijent je poravnao, da bi onda u samoj završnici preko Faala (85.) i Gajzlera (90.+5.) domaćin stigao do vodstva. Bačelić-Grgić je u 90+7. zabio za 5-4, ali vremena više nije bilo da gosti dođu do boda.

Gosti su poveli već u 12. minuti, Mario Tadejević neoprezno je startao na Božiću, sudac je pokazao na bijelu točku, a Majić bez problema svladao Mohorovića svojim četvrtim pogotkom ove sezone – 1-0

Na poravnanje se nije dugo čekalo, osam minuta kasnije Emanuel Črnko je iz slobodnog udarca ubacio loptu na peterac, ubačaj je najbolje ispratio Faal i glavom poništio prednost gostiju – 1-1.

U 33. minuti Božić i Torres izigrali su zadnju liniju Orijenta, na kraju je Božić krenuo sam prema Mohoroviću, ali je onda petom ostavio loptu za Torresa, koji svojim šestim pogotkom ove sezone dovodi goste drugi put u vodstvo na Krimeji – 1-2

U 41. minuti činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, Božić je lijepo u kontru lansirao Kolegu, koji je izašao sam ispred Mohorovića, Mohorovičić je pokušao spasiti izvjesno, ali je pritom skrivio najstrožu kaznu, a ovoga puta Božić je bio neumoljiv s bijele točke – 1-3.

Nakon prvih 45 minuta djelovalo je kako Orijent ni u kojem slučaju ne može do preokreta, ali Budicin je očito napravio ‘dar-mar’ u svlačionici budući da su Crveni u nastavku odigrali najboljih 45 minuta godinama unazad.

Krimejčani su sjajno otvorili drugi dio utakmice, tek što se krenulo s centra Bubnjar je proslijedio jednu loptu u kazneni prostor gostiju, Faal je bio na pravom mjestu, primirio dodavanje i udarcem iz okreta iznenadio gostujućeg vratara Đakovića i svojim drugim pogotkom najavio preokret – 2-3

U 61. minuti Monjac je iz slobodnog udarca iznudio korner, Črnko je lijepo izveo udarac iz kuta i na drugoj strani pronašao Marija Tadejevića, koji glavom pogađa za 3:3, nakon petnaest minuta igre u drugom dijelu domaći nogometaši stvari su uspjeli vratiti na početak 3-3

A onda, u zadnjih 10-ak minuta – rapsodija!

Igrala se 85. minuta, jedna duga lopta otišla je prema zadnjoj liniji gostujuće obrane, Gačić je glavom odbio loptu, ali samo na na 25 metara od šibenskog gola, gdje je usamljen stajao Baboucarr Faal i bez razmišljanja silovito raspalio i poentirao – 4-3

Nije to bio kraj uzbuđenjima na Krimeji, gosti su krenuli po poravnanje, u petoj minuti sudačke nadoknade vremena Niko Gajzler se majstorski riješio svog čuvara i sjurio prema praznim vratima budući je i vratar Đaković otišao na domaću polovicu terena – 5-3

U samoj završnici utakmice Bačelić-Grgić je zabio za 5-4, ali vremena za nešto više nije bilo te je u konačnici Orijent stigao do ogromne pobjede i svojih prvih bodova u novoj sezoni.

Orijent - Šibenik 5:4

Stadion: Krimeja, gledatelja: 500

Sudac: Goran Pečarić (Zagreb)

Strijelci: 0-1 Majić (13.-11 m), 1-1 Faal (20.), 1-2 Torres (33.), 1-3 Božić (42.-11 m), 2-3 Faal (47.), 3-3 Tadejević (61.), 4-3 Faal (85.), 5-3 Gajzler (90+5.), 5-4 Bačelić-Grgić (90+7.)

Žuti kartoni: Bodetić, Monjac (Orijent), Pozo, Torres (Šibenik)

Crveni karton: /

ORIJENT: Mohorović, Bodetić, Mulac, Bubnjar, Črnko (82. Gajzler), Faal (88. Valjan), Monjac (76. Simčić), Mohorovičić (76. Lazar), Milanović, Putnik, Tadejević. Trener:

ŠIBENIK: Đaković, Gačić, Dujmović, Majić (64. Marijanović), Božić, Pozo (73. Rovis), Kolega, Torres (73. Lača), Roca, Ćesić, Cvijanović.