REUTERS/Hannah Mckay

Pulišić strijelac, Chelsea 'ukrao' pobjedu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 24.04.22. | 17:31

Plavci su stigli do 19. pobjede u sezoni

Chelsea i West Ham su igrali utakmicu koja je dušu dala za drijemež nakon nedjeljnog ručka. Prvo poluvrijeme je bilo sadržajno skromno, sve se odvijalo uglavnom na centru igrališta, a ništa puno drugačije nije bilo niti u drugom dijelu. No onda se u posljednjih deset minuta utakmica otvorila i Chelsea je boljom igrom u završnici ukrao pobjedu od 1:0.

Cijeli momentum se na stranu Chelseaja preokrenuo nakon nespretnog faula West Hamovog Dawsona na Lukakuu u 86. minuti. Inače, Belgijski napadač je pozitivno utjecao na igru Plavac od svog ulaska u igru u 76. minuti. Nakon što je sudac Oliver otišao konzultirati se s VAR-om, procijenio je da je Dawson zaslužio isključenje, a domaći sastav jedanaesterac. Međutim, Jorginhov je očajan udarac lako obranio Fabianski.

No ubrzo nakon toga, Pulišić je u gol pospreio Alonsov asist za konačnih 1:0.

Pulišićev gol pogledajte OVDJE

„Sjajno je što smo učvrstili svoju poziciju među četiri najbolje momčadi prvenstva. Trebala nam je pobjeda pred našim navijačima, želimo sezonu završiti na najbolji način. Imamo još nekoliko ligaških utakmica i finale FA kupa. Što se mene tiče, želio sam nakon ulaska u igru pokazati da želim igrati i da mogu napraviti razliku“, rekao je Pulišić nakon utakmice.