REUTERS/Russell Cheyne

Pobjede Celtica i Rangersa, Barišić nastupio

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 12.11.23. | 18:11

Škotski velikani Celtic i Rangers ostvarili su pobjede u susretima 13. kola nacionalnog prvenstva, pa Celtic i dalje ima osam bodova prednosti pred najvećim rivalom.

Celtic je sa 6-0 porazio Aberdeen, dok je Rangers na gostovanju pobijedio Livingston sa 2-0.

Zanimljivo, aktualni prvak je čak tri gola zabio u sudačkoj nadoknadi.

The Bhoysi su poveli u 9. minuti golom Yanga Hyuna-Juna, a na 2-0 je povisio Kyogo Furuhashi u 16. minuti. Luis Palma je u 77. minuti zatresao vlastitu mrežu, a u ludoj završnici mrežu su još tresli David Turnbull (90+3), te Oh Hyeon-Gyu (90+6., 90+9.).

Rangers je također, rutinski stigao do pobjede, premda ne toliko rezultatski uvjerljivo. Na koncu je slavio 2-0 na gostovanju kod Livingstona koji je upisao peti uzastopnui poraz.

Gosti su poveli u 26. minuti golom Cyrila Dessersa (26.), a pobjedu Rangersa je potvrdio James Tavernier u 75. minuti iz kaznenog udarca. Rangersov kapetan je imao jedanaesterac i u 23. minuti, no promašio je cijeli gol. Rangers je još dva puta zatresao mrežu domaćina, no golovi su poništeni nakon asistencije VAR-a.

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić je odigrao cijeli susret za Rangers.