Luka Stanzl/PIXSELL

Osijek u trećem pretkolu protiv Adane, gol odluke zabio bivši igrač Gorice

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 03.08.23. | 22:52

Prvi dvoboj igra se 10. kolovoza.

Nogometaši Osijeka će plasman u završno kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu tražiti protiv turskog Adana Demirspora koji je u uzvratu pred svojim navijačima svladao rumunjski Cluj s 2-1 te s ukupnih 3-2 izborio plasman u 3. kolo.

Momčad koju vodi proslavljeni nizozemski nogometaš Patrick Kluivert do pobjede je došla tek u četvrtoj minuti sučevog dodatka pogotkom Senegalca Cheriffa Ndiayea, bivšeg igrača Gorice. Adana je povela u 43. minuti golom Nigerijca Babajide Akintole. Cluj je do izjednačenja došao u 68. minuti, kad je precizan realizator kaznenog udarca bio Vasile Mogos.

Ipak, rumunjska momčad za koju igraju i trojica hrvatskih nogometaša, Anton Krešić, Karlo Muhar i Lovro Cvek nije se uspjela obraniti, iako je od 63. minute bila s igračem više, kad je isključen domaći stoper Andrew Gravillon, koji će morati propustiti barem prvi dvoboj protiv Osijeka.

Ta će utakmica biti odigrana 10. kolovoza u Adani, a uzvrat je na rasporedu 17. kolovoza na osječkoj Opus Areni.