OCJENE - Dinamo: Bočkaj zaslužio ovacije Maksimira, Dino Perić neočekivani junak, a Petković napokon gladan golova

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 20.08.22. | 23:42

Dinamo je odigrao dva različita poluvremena, u drugom je bio goropadan i zabio čak četiri pogotka. Fascinantan je podatak da je u dva poluvremena i ukupno 90 minuta Dinamo Hajduku i Osijeku 'utrpao' čak osam komada. Čačić ima recept za napad, ali Modri su opet primili dva gola. Sad nije bilo bitno, ali protiv Norvežana bi moglo biti.

Evo kako smo vidjeli igru Modrih. Slažete li se s našim ocjenama?

Dominik LivakovićVratar
<p>Pamtimo dvije odlične obrane u prvom dijelu, skinuo je prvo težak udarac glavom Fiolića, a onda i bombu Lovrića. Bio je siguran i u nastavku, a kod pogodaka nije mogao previše učiniti. Beljo je zabio iz blizine, a Mišić je ozbiljno skrenuo loptu kod udarca Kleinheislera. Ukratko, sve što je trebao obraniti to je i obranio.</p>
Ocjena
6.5
Sadegh MoharramiObrana
<p>Rekli bismo, njegovo klasično izdanje. U obrani uz nekoliko propusta, prema naprijed aktivan, vrijedan. I koristan, njegova je bila asistencija za Petkovićev pogodak, koji je utakmicu usmjerio na Dinamov mlin. Još je nekoliko puta centrirao, prošao. Ofenzivno - dobra partija.</p>
Ocjena
6.5
Rasmus LauritsenObrana
<p>Danac je ovaj put bio slaba Dinamova karika. Prvo je izgubio u međusobnom naguravanju i povlačenju s Beljom kod pogotka, mladi napadač potpuno je dobio taj dvoboj, a ima je Lauritsen prste i u drugom golu Osječana. Naime, baš je on, ničim izazvan, dao loptu u Osijekove noge, Kleinheisler je potom smanjio na 3:2.</p>
Ocjena
5.5
Dino PerićObrana
<p>Junaci su često igrači od kojih se to ne očekuje. Pa, tko bi očekivao da će stoper Dino Perić u derbiju biti dvostruki strijelac? Ali, nije bilo sasvim slučajno. Nekoliko je puta prije no što je zabio bio vrlo blizu samoj završnici, našao se na povratnoj lopti, donio loptu pred šesanesterac gostiju. Pogotke nije slavio, ipak je Osijekovo dijete. Naravno, kvalitetno je odradio i svoj posao u obrani.</p>
Ocjena
8
Petar BočkajVezni red
<p>Zabrinuo je nekim obrambenim reakcija u prvom dijelu, s njegove strane došao je i Osijekov pogodak. U nastavak je ušao jednim uklizavanjem i oduzetom loptom, za što je dobio pljesak s tribina, a onda potpuno zabriljirao. Dva fantastična centaršuta, dvije asistencije za Perića i ovacije. “Pero, Pero” orilo se sa Zapada. Odlična utakmica!</p>
Ocjena
7.5
Josip MišićVezni red
<p>Bio je dobar, odradio ono što se od njega očekuje u razgradnji igre, iako je zakasnio kod nekih osječkih napada. Dvaput ga je pogodila lopta prilikom gostujućih udaraca, prvo Lovrića onda i Kleinheislera. Taj Mađarev udarac na kraju je završio i u mreži.</p>
Ocjena
6
Luka MenaloNapad
<p>Igrao 45 minuta. Vidjeli smo ga u puno bolji izdanjima ove sezone, nije bio pravi, onako opasan i napastan kao što je znao biti. U nekim je situacijama mogao bolje reagirati. Nije čudno što ga je Čačić zamijenio na poluvremenu.</p>
Ocjena
5.5
Luka IvanušecVezni red
<p>Igrao do 84. minute. Započeo odlično, napravio veliki dio posla kod prvog pogotka, projurio kroz osječku obranu, ubacio pred gol, Oršić je na kraju poentirao. Nakon toga imao još dobrih poteza i nekoliko razdoblja gdje da baš i nije bilo. Ali, ukupno gledajući - palac gore.</p>
Ocjena
6.5
Marko TolićVezni red
<p>Igrao 45 minuta. Dobio je priliku nakon dugo vremena i nije ju iskoristio, bio je najlošiji Dinamov pojedinac. No, imao je alibi, trener Ante Čačić kazao je poslije susreta da je imao crijevnu virozu, da su mislili da će moći igrati, ali ipak nije bio pravi. Možda je ovo bila zadnja Tolićeva utakmica za Dinamo, priča se da bi mogao na posudbu.</p>
Ocjena
5
Mislav OršićNapad
<p>Zabio je gol, bio je čitavu utakmicu opasan, mogao je zabiti još koji gol. Zamjerka mu ide za onu akciju u prvom poluvremenu, kad je odlučio pucati, umjestio vratiti loptu Petkoviću, bila bi to mrtva šansa. No, Oršić je u sve boljoj formi, to je dobra vijest za Čačića i Dinamo.</p>
Ocjena
7
Bruno PetkovićNapad
<p>Igrao do 76. minute. Bio je to pravi Petković, sad već ima kontinuitet dobrih izdanja. Ono što je novo u njegovoj igri, jest ta želja za pogotkom. Ulazi pred vrata, pojavljuje se u završnici, zabio je gol baš kao pravi golgeter. A i ne carini previše loptu, odigravao je iz prve, druge, puno brže nego inače.</p>
Ocjena
7.5
Dario ŠpikićNapad
<p>Od 46. minute umjesto Menala. Donio opet novu energiju, 'asistirao' za autogol Jurčevića u zadnjim minutama. Još jedno dobro poluvrijeme.</p>
Ocjena
6.5
Josip DrmićNapad
<p>Od 46. minute umjesto Tolića. Nekoliko dobrih ulazaka u šesnaesterac, Osijekova obrana bila je na mukama uz njega i Petkovića. Ali, izostao je konkretan učinak, nije uspio zabiti.</p>