Slavko Midzor/PIXSELL
Slavko Midzor/PIXSELL

Nitko ne dobiva Carevića šest puta zaredom: Gorica deklasirala prvaka, utakmica za 10 Brune Bogojevića!

ned. 22.03.26. | 19:29

Drugi hat-trick ovoga kola potpisao je dojučerašnji krilni napadač Rijeke, koji je još jednom potvrdio onu staru 'Tko će kome ako ne svoj svome'...

Bilo je i za očekivati kako nećemo vidjeti isti intenzitet kao protiv Strasbourga, ali Rijeka je uistinu bila neprepoznatljiva protiv Gorice. Turopoljska je momčad s relativnom lakoćom dobila aktualnog prvaka s 4-0 na krilima novopridošlog Brune Bogojevića, koji je u Veliku Goricu stigao upravo s Kvarnera.

Promiješao je karte Victor Sanchez, ali njegova momčad je bila izrazito sterilna. Gorica je svoje prilike tražila kroz kontre, a jedna takva došla je u 12. minuti. Gol se piše Ercegu, ali je veća zasluga Ikera Poze. Španjolac je uzeo loptu Vignatu, spustio se na lijevu stranu, pa prekrasno vanjskom pronašao Antu Ercega. Veznjak je postavio šah, a stari lisac s brojem 50 mat, zabivši kroz noge Zlomisliću.

Do kraja poluvremena smo gledali neke pokušaje aktualnog prvaka, koji su išli preko gola i nastojanje kontranapada domaće momčadi. Ipak, na semaforu je ostalo samo 1-0, a u drugom je dijelu odlučio Bruno Bogojević pružiti možda i najbolju utakmicu karijere.

U svega 25 minuta, krilni napadač je kompletirao trogodak. Prvi je put poentirao u 52. minuti, nakon još jedne sjajne lopte Ikera Poze, ovoga puta prema Jurici Prširu. Kapetan je produžio odmjereno prema drugoj vratnici, a natrčao je bivši igrač Rijeke i poentirao za povećanje prednosti.

Imali su Goričani priliku i za treći, ali je Jurica Pršir zaustavljen od strane Martina Zlomislića s 11 metara, nakon što je Barco igrao rukom. Nema veze zato, tu je Bruno Bogojević. Ubacio je Marjan Čabraja, a najsnalažljiviji na malom prostoru je bio gorički broj 25, koji je još jednom svladao Zlomislića.

Kompletirao je 'trifectu' najljepšim od tri. S lijeve je strane primio loptu u kaznenom prostoru, naciljao suprotni kut Zlomislićevih vrata i savršeno pogodio kako je zamislio. Natjerao je tako dojučerašnjeg suigrača i četvrti put na putovanje u vlastitu mrežu i tu je stavio točku na i.

Do kraja, ne možemo reći da je Rijeka nešto pokušavala, niti vrijedi nešto specijalno izdvojiti. Jedno što svakako valja spomenuti jesu ovacije Bruni Bogojeviću, koji je odigrao jednu doista senzacionalnu utakmicu, a svojoj je momčadi kupio mir i odvajanje sa dna. Onaj koji se nije odvojio jest aktualni prvak, kojemu na trećem mjestu Varaždin i dalje opasno puše za vratom.

Gorica - Rijeka 4-0

Strijelci: 1-0 Ante Erceg (12., Pozo), 2-0 Bruno Bogojević (52., Pršir), 3-0 Bruno Bogojević (70.), Bruno Bogojević (76.)

Stadion: Gradski stadion Velika Gorica (Velika Gorica), gledatelja: 1373.

Glavni sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Alen Jakšić (Split), Vice Vidović (Solin). Četvrti sudac: Ante Terzić (Podstrana). VAR: Ivan Vučković (Zagreb). AVAR: Dario Kulušić (Šibenik).

Žuti kartoni: Filipović (Gorica), Rukavina, Barco (Rijeka).

Crveni kartoni: /.

Gorica (3-4-2-1): Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Pozo (90. Bakić), Kavelj, Bogojević (84. Vrzić) – Pršir (71. Epailly), Pavičić (84. Kučiš) – Erceg (90. Gashi). Trener: Mario Carević.

Rijeka (4-2-3-1): Zlomislić – Lasickas, Majstorović, Husić, Legbo (71. Bodetić) – Pavić (56. Adu Adjei), Barco – Vignato (46. Gojak), Fruk (71. Rukavina), Morčiladze (66. Dantas) – Jurić. Trener: Victor Sanchez.

Tijek utakmice:


Tagovi

Mario CarevićVictor SanchezHNK GoricaHNK RijekaHrvatska nogometna liga

Ostale Vijesti