Action images

Messi i de Jong u nastavku slomili Madriđane, Barca 'na jedvite jade' do četvrtfinala Cope del Rey

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 27.01.21. | 22:42

Pogledajte pogotke koji su Barcu ostavili u Kupu

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Cope del Rey pobjedivši u Madridu Rayo Vallecano rezultatom 1:2.

Bila je to utakmica koja je podsjećla na igru viktorije koji djeca danas (ili su to nekada radila) igraju na igralištima. Opsadno stanje pred golom Raya trajalo je skoro svih 90 minuta, ali je domaćin povremeno zaprijetio iz kontranpada.

Ne da su prijetili, već su nogometaši Raya prvi došli do vodstva.

Nakon što su 'preživjeli' prvih 45 minuta, domaćin je u 63. minuti poveo preko nekadašnjeg juniora Real Madrida Frana Garcije. Pogodak veznjaka Raya pogledajte OVDJE.

To kao da je naljutilo goste koji si jednostavno nisu mogli dopustiti poraz u današnjoj utakmici. Još više su igrači Barcelone krenuli prema naprijed, a nagrada za njihovu bolju igru stigla je u 70. minuti.

Griezmann je asistirao, Messi poentirao, a kako su to napravila ova dvojica 'velemajstora' pogledajte OVDJE.

10 minuta nakon pogotka za izjednačenje, nogometaši Barcelone došli su do vodstva. Igrala se 80. minuta, Alba je taj kojem se piše asistencija, a čovjek odluke danas je bio Frenkie de Jong.

Pogodak Nizozemca pogledajte OVDJE.

Podsjećamo, u ranijem terminu Sevilla je rezultatom 3:0 svladala Valenciju, jedan od pogodaka zabio je Ivan Rakitić, a majstoriju Rakete pogledajte OVDJE.