REUTERS/Ernesto Ryan

Jednostavno - majstor: Di Marija doveo Argentinu na korak do Katara, a Urugvaj na rub ponora (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 13.11.21. | 06:49

Messi je igrao tek posljednjih 14 minuta.

Nakon što je Brazil sinoć s minimalnih 1:0 (Paqueta 72') svladao Kolumbiju i matematički izborio Katar 2022, Argentina je rano ujutro po Hrvatskom vremenu stigla na korak do plasmana na Mundial svladavši rivala Urugvaj treći put u 2021. Utakmicu je majstorijom riješio Angel Di Maria, koji je u sedmoj minuti zabio jedini pogodak na utakmici.

Domaći lijevi bek Joaquin Piquerez je izgubio loptu na 20 metara udaljenosti od svojeg gola, Paulo Dybala mu je oduzeo loptu i ekspresno je dodao do Di Marije koji fantastičnim udarcem pogađa prvi i, na kraju se ispostavilo, jedini pogodak na utakmici.

Sjajni gol Di Marije možete pogledati OVDJE.

Argentina, za koju je Leo Messi odigrao tek posljednjih 14 minuta utakmice, nije blistala u ovom meču, u samoj završnici dvoboja Urugvaj je dosta pritisnuo Gaučose, imao nekoliko velikih šansi, prvenstveno preko Luisa Suareza, Matthijasa Vecina i Augustina Alvareza, ali Argentinci i njihov vratar Emiliano Martinez, su petu utakmicu u nizu završili bez primljenog pogotka. A priča se kako je obrana najslabiji dio ove generacije...

Nominalno treća najjača južnoamerička reprezentacija svih vremena Urugvaj je daleko od svojih slavnih dana. Momčad Oscara Tabareza upisala je sva četiri poraza od Brazila i Argentine uz ukupnu gol-razliku 1:10 i sada se, pet kola prije kraja nalaze ispod zone kvalificiranja, na šestom mjestu i istim brojem bodova kao Kolumbija i Čile, ali uz lošiju gol-razliku.

Prvacima svijeta iz 1930. i 1950. do kraja kvalifikacija ostali su još dvoboji protiv Bolivije, Paragvaja, Venezuele, Perua i Čilea, protivnici protiv kojih više nemaju pravo na previše kikseva.

Argentina u idućem kolu dočekuje Brazil, a Urugvaj Boliviju.