Split na samom rubu ispadanja nakon poraza od Istre

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 22.05.17. | 20:15

Splićani sada ne ovise sami o sebi…

U posljednjoj utakmici 35. kola HNL-a Istra je u Puli pobijedila Split s minimalnih 1:0.

Domaćini su poveli u 18. minuti pogotkom Puclina. Do kraja utakmice, posebno u posljednjoj četvrtini utakmice, prilika je bilo na obje strane, ali rezultat se do kraja susreta ipak nije promijenio.

Prema svemu sudeći, ovaj poraz bio je posljednji čavao u lijesu Splita koji se, jedno kolo prije kraja, nalazi na dnu ljestvice s dva boda manje od vinkovačke Cibalije.

U posljednjem kolu Cibalia će na domaćem travnjaku igrati protiv zagrebačke Lokomotive. S druge strane, Split na Parku Mladeži dočekuje Osijek. Prema tome, Split bi trebao pobijediti Osijek, a Cibalia izgubiti od Lokomotive, kako bi izbjegli odlazak u niži rang.