REUTERS/Marcelo Del Pozo

Griezmann zabio Betisu direktno iz kornera i postao treći najbolji strijelac u povijesti Atletica!

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 23.10.22. | 19:45

Francuski napadač bio je prvo ime susreta, dok je Grbić ostao na klupi za pričuve.

Antoine Griezmann s dva je pogotka donio tri boda Atletico Madridu koji je u 11. kolu španjolskog prvenstva slavio sa 2:1 (0:0) na gostovanju kod Betisa.

Griezmann je prvi gol postigao u 54. minuti, kada je pogodio direktno iz kornera, da bi u 71. minuti udvostručio Atleticovu prednost. Nabil Fekir je uspio samo ublažiti poraz Betisa koji je prvi put ove sezone izgubio na svom stadionu.

U gostujućoj momčadi hrvatski reprezentativac Ivo Grbić je bio u statusu pričuvnog vratara.

Inače, Griezmann je danas postao treći najbolji strijelac u povijesti Atletica sa 147 postignutih pogodaka. Na vrhu je legendarni Luis Aragones koji ih ima 25 više.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa u Barceloni su Espanyol i Elche odigrali 2:2. Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Mille, a preokret domaćinu donijeli su Puado (24) i Braithwaite (67). Konačnih 2-2 postavio je Verdu u 82. minuti.

Espanyol se sa 10 bodova privremeno popeo na 15. mjesto, a Elche je s četiri boda ostao na zadnjoj poziciji.

Vodeći Real Madrid ima 31 bod, šest više i utakmicu više od drugoplasirane Barcelone. Na treće mjesto se sa 23 boda probio Atletico Madrid. (Hina)