Gorica zasluženo svladala Hajduk i dodatno zakomplicirala borbu za drugo mjesto (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 30.06.20. | 22:54

Loša forma Splićana se nastavlja…

Od prvog sučevog zvižduka gledali smo jednu jako zanimljivu utakmicu prepunu prigoda, a u konačnici i pogodaka. Hrvatski nogomet iz godine u godinu djeluje sve bolje, a sve utakmice u ovom kolu prava su reklama za HNL.

U prvih 15-ak minuta većih prilika nije bilo, većina utakmice se odvijala na sredini terena, a prva prava i velika šansa ujedno je bila i pogodak.

Bila je to jedna prava „gužva u 16-ercu“. Lovrić je ubacio loptu u 16-erca, Ndiayeu prolazi kroz noge, a na drugoj strani je usamljen Iračanin Hamad koji rutinski zabija za vodstvo domaćeg sastava – 1:0

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/oPdwG" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Nakon tog pogotka Hajduk je bio blizu da prime i drugi, izgledalo je kao da nisu znali što ih je snašlo, ali na sreću po Tudora uspjeli su se srediti te su u nastavku poluvremena oni prvi zaprijetili.

Jradi je prošao po desnoj strani u 24. minuti, njegov ubačaja stiže ravno na nogu Jakoliša, ali njegov pokušaj mirno lovi Kahlina.

U nastavku utakmice ponovno je bilo dosta „poluprilika“, djelovalo je kao da kod jednih i drugih nedostaje posljednji pas, ali netom prije odlaska na predah vidjeli smo dva pogotka.

Prvo je zabio Suk, ponovno nakon jedne gužbe u 16-ercu gostiju, veznjak Gorice je ostao potpuno sam na drugoj vratnici i silovito zakucao loptu pod gredu kraj nemoćnog Posavca – 2:0

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/P34zE" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Kad su mislili da će se s tim rezultatom otići na predah, za goste se ukazao Marin Jakoliš.
bio je to pravi poklon Jovičića koji je bio neodlučan, Jakoliš mu izvrsno krade loptu, u punom sprintu ide prema Kahlini i onda mirno plasira loptu kroz noge domaćeg čuvara mreže – 2:1

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/A0NzW" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

U nastavku utakmice Splićani su prvi zaprijetili preko Ismajlija, ali njegov pokušaj nije bio opasan po gol Gorice.

U 53. minuti – Gorica povećava vodstvo. Jradi potpuno bespotrebno gubi loptu na centru, ona dolazi do Kalika koji lijepim dodavanjem gura u priliku Ndiayea, a glavni napadač Gorice zabija drugu utakmicu u nizu i potvrđuje svoju dobru formu – 3:1

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/LMBzL" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

U nastavku drugog poluvremena tempo je malo pao, Gorica se malo spustila, više nije bilo visokog presinga te je u njihovim glavama bilo jedino bitno kako sačuvati vodstvo. S druge strane, Splićani su pokušavali, ali sve to nije radilo ozbiljnije probleme discipliniranom domaćinu. Valja istaknuti prilike Juranovića i Krekovića u samoj završnici utakmice, ali njihovi udarci nisu završili u mreži Kahline.

U ovoj utakmici djelovalo je kao da je Gorica momčad koja se bori za drugo mjesto, a ne Hajduk koji je sada ostao tri boda iza drugoplasirane Lokomotive s tim da ih do kraja ovog kola mogu prestići Osijek ili Rijeka.

Gorica je učvrstila svoje šesto mjesto, Hajduk je ostao treći, a za kraj dodajemo kako današnji domaćin u sljedećem kolu ide u goste Istri 1961, dok Hajduk na domaćem terenu dočekuje neugodni Osijek.

(foto: Pixsell – Luka Stanzl)