Gent remijem zadržao priključak za Anderlechtom

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 14.09.14. | 22:00

Odigrane su tri utakmice sedmog kola belgijske Jupiler lige.

Club Brugge nije uspio doći do treće pobjede ove sezone, već je na gostovanju kod 11. plasiranog Genka upisao i četvrti remi. Odigrali su neriješeno, 1:1, a golovi su pali u razmaku od jedne minute. Prvo je Cisse zabio za 1:0 vodstvo Genka u 44. minuti, a minutu kasnije Gedoz postiže pogodak za izjednačenje. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Gent je s minimalnih 1:0 osigurao i četvrto slavlje sezone i zadržao priključak za vodećim Anderlechtom, pobijedivši kod kuće četvrtoplasirani Mouscron Peruwelz. Seif je u 82. minuti bio precizan za domaćine. Petoplasirani Lokeren je 3:2 slavio na gostovanju kod Kortrijka, a dva gola za goste postigao je de Pauw .

JUPILER LIGA, 7. KOLO

Subota
Lierse – Anderlecht 2:2 (Wanderson 45', Ngawa 90'/Acheampong 50', Gohi 83')
Cercle Brugge – Charleroi 1:0 (Dussenne 15')
Mechelen – Westerlo 5:2 (Rits 25', 80', De Witte 39', Hanni 51', Godeau 54'-ag/Gounongbe 45', MacDonald 84')
Waregem – Waasland-Beveren 1:4 (Plet 36'/Robson 42', Balde 49', Sawaneh 63', Vukušić 64')
Standard Liege – Oostende 3:5 (Louis 26', de Camargo 60', Mujangi 77'/Coulibaly 48', Siani 51', De Schutter 65', 90', Canesin 71')

Nedjelja
Genk – Club Brugge 1:1 (Cisse 45'/Gedoz 45')
Gent – Mouscron 1:0 (Seif 82')
Kortrijk – Lokeren 2:3 (Chevalier 21', Santini 28'/de Pauw 19' i 51', Vanaken 35')