Dortmund startao pobjedom, Braunschweig preokrenuo Dinamo

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 16.07.14. | 15:52

Brojni njemački klubovi jučer su bili aktivni po pitanju prijateljskih susreta...

Prvu utakmicu u predsezoni igrala je Borussia Dortmund. U kombiniranom sastavu Kloppovi momci sa 4:1 pobijedili su četvrtoligaški Kassel. Crno-žuti su na poluvremenu gubili, no u nastavku je sve došlo na svoje. Za uvjerljivi trijumf gostiju pogađali su Jordanov, Mhitarjan, Harder i Kirch. Osim Borussije, od prvoligaša je igrala i Hertha, koja je s 2:0 pobijedila amaterski Rodinghausen, uz golove Allaguija i Wagnera u prvom dijelu.

I dok su oni iz elitnog ranga imali revijalne suparnike, puno zahtjevnije provjere igrali su drugoligaši. Ingolstadt je kod Salzburga odigrao 1:1, a još veću stvar napravio je Eintracht Braunschweig koji je s 2:1 pobijedio moskovski Dinamo, i to nakon što je poslije 45 minuta imao zaostatak 0:1.

Union Berlin je kod Cottbusa remizirao 1:1, dok je Bochum s 5:0 lakoćom sredio niželigaški Homburg. S dva pogotka istaknuo se Laurinas Kulikas, 20-godišnji napadač ruskih korijena, koji je u Bochum stigao nedavno iz St. Paulija.

Dinamo MoskvaBochumUnion BerlinIngolstadtEintracht BraunschweigHerthaBorussia Dortmund