REUTERS/Amanda Perobelli

Copa Libertadores: Athletico Paranaense izbacio prvaka iz 2020. i 2021. (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 07.09.22. | 08:57

Klubu iz Curitibe bit će to tek drugi finale Kupa osloboditelja, 17 godina nakon poraza od Sao Paula.

Brazilski klub Athletico Paranaense plasirao se u finale Copa Libertadores, južnoameričke inačice Lige prvaka, nakon što je u uzvratu u utorak navečer u Sao Paulu odigrao 2:2 s dvostrukim braniteljem naslova Palmeirasom.

Prva utakmica završena je rezultatom 1:0 u korist Athletico Paranaensea.

Palmeiras je osvojio Copa Libertadores dva puta zaredom, 2020. i 2021. godine.

Palmeiras je poveo u 3. minuti pogotkom Gustava Scarpe (VIDEO), a Paulistasi su povećali na 2:0 nakon što je gol glavom nakon ubačaja iz auta zabio Gustavo Gomez u 55. minuti (VIDEO).

U međuvremenu, Palmeiras je ostao na deset igrača nakon isključenja Murila (VIDEO)

U drugom poluvremenu Paranaense je preokrenuo rezultat - najprije je u 64. Pablo smanjio na 2:1 (VIDEO), a zatim u 85. izjednačio David Terans (VIDEO).

Paranaense će se u ovom finalu, 29. listopada u Guayaquilu (Ekvador), igrati s pobjednikom susreta između brazilskog Flamenga i argentinskog Velez Sarsfielda. Flamengo je u prvoj utakmici u Buenos Airesu slavio s 4:0.