Cedevita se mučila u prvom poluvremenu, a onda krenula u juriš - Zagreb zamrznut na 'minus 37'

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 05.04.16. | 20:49

Košarkaši Cedevite su i u drugom kolu A1 Lige za prvaka ubacili više od 100 koševa.

Veselila bi se publika u zagrebačkom Domu sportova da Cedevita ima 'američko' pravilo po kojoj se gledatelji nagrađuju, obično nekim sendvičem, ako njihova momčad postigne 100 ili više koševa. U obje dosadašnje utakmice nacionalnog prvenstva nagrade bi bile tu – nakon što je Cedevita u prvom kolu Kvarner 2010 ostavila na 'minus 47' (107:60), danas je Zagreb prošao nešto bolje, bilo je 'samo' 37 razlike (116:79).

Držali su se 'Mravi' do poluvremena, imali i vodstvo nakon 20 minuta (55:54), ali onda je krenuo uragan domaćih. Treća četvrtina završila je rezultatom 30:12 za Cedevitu, a u četvrtoj je bilo 32:12.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Arapović koji je ubacio 25 koševa i imao 5 skokova. White je dodao 21 koš, Babić 16 i 5 asistencija, a Žorić je ubacio 15 koševa i imao 9 skokova. Kod Zagreba najbolji Vladović s 20 koševa. Halilović je dodao 17 i imao 8 skokova.

Prvu pobjedu u Ligi za prvaka upisao je Split koji je na svojem parketu s uvjerljivih 76:56 pobijedio Goricu. Jukić je bio najefikasniji igrač Splita sa 17 koševa i 12 skokova, a Filipović je dodao 11 poena. Kod Gorice dvoznamenkasti Zrnić (14k) i Mašić (12k).