Bundesliga: Apotekari se ne daju Kramariću i društvu

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 26.04.19. | 22:43

U Njemačkoj i dalje zanimljivo u borbi za europska mjesta

U prvoj utakmici 31. kola Bundeslige Bayer iz Leverskusena odnio je sva tri boda u gostima kod Augsburga i pobjedom 3:1 ostao u utrci za šesto mjesto koje vodi u Europsku ligu, ali i nešto manje dostižno četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

No nije sve krenulo po planu za momčad Tina Jedvaja. Poveli su domaćini u 12. minuti golom Kevina Dansa koji je nakon odličnog ubacivanja Schmida iz kornera, glavom poentirao u desni kut vrata gostiju.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/m5Go" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Izjednačenje smo vidjeli vrlo brzo, već u 15. minuti. Još jedan Kevin, ali Volland, nakon odlične dubinske asistencije Aranguiza izbio sam pred golmana Kobela i ljevicom zakucava loptu pod samu gredu za izjednačenje.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/WpXL" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Za vodstvo Bayera čekali smo drugo poluvrijeme i 54. minutu. Nakon duplog pasa po lijevoj strani Volland ubacuje loptu u šesnaesterac a Kai Havertz spretno i sretno prosljeđuje loptu u gol pomalo čudnom putanjom.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/BlXP" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Povećanje vodstva vidjeli smo ubrzo, u 60. minuti. Tada Julian Brandt izvodi udarac iskosa direktno prema golu, a loptu golman Kobel odbija, no na nju nailazi Jonathan Tah i sprema je u mrežu.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/dzG9" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Konačnih 1:4 postavlja Julian Brandt na asistenciju Dominika Kohra s lijeve strane.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/jkG4" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Tin Jedvaj nije ulazio u igru, a sastav iz Leverkusena trenutno ima bod ispred Hoffenheima koji je na sedmom mjestu, ali ima i utakmicu manje.