Branitelj naslova pao u prvom kolu, Chelsea šokiran u Londonu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 17.09.19. | 23:00

Nevjerojatna partija mladog Norvežanina u Salzburgu.

Pored utakmice Borussije Dortmund i Barcelone, definitivno derbi dana na otvaranju nove sezone Lige prvaka bila je utakmica u Napulju. Branitelj naslova Liverpool stigao je na San Paolo kod Napolitanaca s kojima su se i prošle godine susreli u grupnoj fazi ovog natjecanja.

Ovog puta, Talijani su slavili rezultatom 2-0, a iako je Napoli dominirao u prvom dijelu i imao dvije izrazite prilike, rezervni vratar Adrian je spašavao goste odličnim intervencijama. Jednom je i Alex Meret dobro reagirao na drugoj strani kada je Mane pucao iz neposredne blizine. Najbolju priliku (prije konačnog raspleta) na utakmici propustio Dries Mertens kada mu Adrian sjajnom obranom s pet metara skinuo zicer, a dobru priliku imao je i Mo Salah, ali sjajni Meret se ponovno iskazao.

I kada se činilo da nećemo vidjeti nijedan gol na utakmici, Jose Callejon je izborio jedanaesterac, a siguran realizator bio je Mertens u 82. minuti utakmice, iako je Adrian bio na lopti.

Na iznenađenje svih navijača Redsa, umjesto izjednačenja, stigla je potvrda pobjede od strane Napolitanaca, a strijelac je bio novopečeno pojačanje, Fernando Llorente u drugoj minuti sudačke nadoknade. Drugom zgoditku kumovala je velika greška Virgila van Dijka.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao, a jednako loše kao i Redsi prošao je Chelsea na svom travnjaku protiv Valencije, koji je izgubio 0-1.

Iako su Bluesi napadali tijekom cijele utakmice, na kraju su Šišmiši s novim trenerom Albertom Celadesom došli do pobjede. Jedini gol na utakmici postifgao je Rodrigo na asistenciju Pareja iz slobodnog udarca, a treba dodati kako je za londonsku momčad penal promašio Ross Barkley u 87. minuti.

Samo sedam minuta ranije zamijenio je Matea Kovačića.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FGermanijak%2Fposts%2F2132433793529577&width=500" width="500" height="491" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Lille našeg Domagoja Bradarića neće ovu večer pamtiti po dobrom. U povratničkom nastupu u najelitnijem klupskom europskom nogometnom natjecanju poraženi su u gostima od Ajaxa rezultatom 3-0.

Strijelci za Kopljanike bili su Quincy Promes u 18. minuti, dok su posao dovršili početkom drugiog dijela Alvarez (52') i Nicolas Tagliafico (62').

Bivši lijevi bek Hajduka odigrao je cijelu utakmicu za francusku momčad.

U posljednjoj utakmici, u pravoj golijadu u Salzburgu, domaći Red Bull je torpedirao Genk rezultatom 6-2. Osim Szobszlaija (45+2'), Hwang Hee-Chana (36') i Ulmera (66') iskazao je sjajni Erling Haaland postigavši hat-trick.

Sa samo 19 godina i 58 dana na svojim leđima, postao je treći najmlađi mnogometaš s upisanim hat-trickom, a jedini bolji od njega su Raul Gonzalez (18 godina i 113 dana – 1995.) i Wayne Rooney (18 godina i 340 dana – 2004.).

Liga prvaka, 1. kolo, rezultati:

Ajax – Lille 3:0 (Promes 18', Alvarez 50', Tagliafico 62')

Napoli – Liverpool (Mertens 81', Llorente 90+2')

Chelsea – Valencia 0:1 (Rodrigo 75')

RB Salzburg – Genk 6:2 (Haland 2', 34', 45', Hee-Chan 36', Szoboszlai 45+2', Ulmer 66'/ Lucumi 40', Samata 52')

Mateo KovačićDries MertensFernando LlorenteRodrigoErling Braut HalandJose Maria CallejonDomagoj Bradarić