THILO SCHMUELGEN/Action Images

Borussien Derby pripao momčadi iz Monchengladbacha (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 25.09.21. | 20:20

Borussia Dortmund je 50 minuta igrala s igračem manje.

Današnji program šestog kola njemačke Bundeslige pripao je Borussiji Monchengladbach koja je u 'Borussien Derbyju' s minimalnih 1:0 svladala imenjaka iz Dortmunda. Jedini pogodak na utakmici djelo je Denisa Zakarije u 37. minuti, a gostujuća Borussia je od 40. igrala bez isključenog Mahmouda Dahouda.

Nakon ovog poraza, drugog u prvenstvu, Borussia Dortmund je povećala zaostatak za Bayernom na četiri boda, a Borussia Monchengladbach je drugom pobjedom skočila na 11. mjesto.

Marin Pongračić odigrao je prvo poluvrijeme, a u 35. je zaradio žuti karton. Za gostujući sastav nije igrao njihov najbolji igrač Erling Haaland.

Jedini pogodak na utakmici pao je u 37. nakon što je Zakaria iskoristio neopreznost žuto-crne obrane (VIDEO). Svega dvije minute kasnije Dahoud je grubo startao za Scallyja, zaradio isključujući žuti karton i ostavio svoju momčad na 'cjedilu' idućih 50 minuta (VIDEO).

Unatoč igraču manje u polju, Borussia Dortmund u nastavku je bila ravnopravna domaćinu, ali golova više nije bilo.

U idućem kolu Borussia Monchengladbach gostuje kod Wolfsburga, a Borussia Dortmund dočekuje Augsburg.