REUTERS/Loren Elliott

Bivši igrač Lučkog, Lokomotive i Dinama nastupio u pobjedi Australije nad Novim Zelandom (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 22.09.22. | 20:16

U prijateljskom susretu igranom na stadionu Suncorp u Brisbaneu, nogometna reprezentacija Australije je pobijedila Novi Zeland sa 1:0.

Bila je to posljednja domaća pripremna utakmica Socceroosa uoči početka Svjetskog prvenstva.

Pogodak odluke zabio je napadač Cadiza Awer Mabil u 32. minuti, snažnim udarcem sa 25 metara (VIDEO). Bio je to njegov osmi pogodak u 29. nastupu za australsku reprezentaciju.

Za domaći sastav je do 70. minute igrao hrvatski nogometaš s australskom putovnicom Fran Karačić. Ovaj 26-godišnji branič je rođen u Zagrebu, igrao je za Lokomotivu, Lučko i Dinamo, a od prošle godine je član talijanske Brescije.

Po ocu i djedu ima australsko državljanstvo, a u dresu Socceroosa je upisao devet nastupa i postigao jedan gol.

Australija će na SP-u Katru igrati u skupini D zajedno sa svjetskim prvacima Francuzima, Danskom i Tunisom. (Hina)

Australska nogometna reprezentacijanovozelandska nogometna reprezentacijaFran Karačić