Bitka za elitu: Preokret Šibenčana u Vinkovcima, ali tek s igračem više

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 02.12.23. | 14:39

Ključnom se pokazala 56. minuta

U prvoj subotnjoj utakmici Prve nogometne lige, derbiju nekadašnjih prvoigaša, Šibenik je preokretom u Vinkovcima svladao Cibaliju 3-1 i primakao se na damo dva boda zaostatka vodećem Zrinskom Osječko 1664 koji u nedjelju gostuje kod Orijenta na Krimeji.

Domaći su poveli u 28. minuti, kad je Samer Spahić izbacio u for Karla Miljanića, a ovaj rutinirano prebacio vratara gostiju Antonija Đakovića, pomoćni sudac nije mahao zaleđe na koje su se gosti sa Šubićevca žalili.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a ključnim trenutkom pokazala se 56. minuta kad je u izglednoj prilici za gol Dominik Jergović srušio Josipa Majića zaradivši isključenje. I već dvije minute kasnije izjednačenje, Toni Kolega za Ivana Cvijanovića, udarac sa šest-sedam metara, pogotak.

Preokret se dogodio u 75. minuti kad je Ivan Božić zabio za 1-2, a nakon bezuspješnih pokušaja domaćih te kontri gostiju Carlos Torres je u prvoj minuti sudačke nadoknade pogodio za 1-3, možda se pogodak bude vodio kao autogol Lasića.

Cibalia je ovim porazom ostala osma sa 19 bodova, no kolo još nije gotovo. (G)