AZ uvjerljiv u gostima, domaćin klubovima tek dva boda

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 10.08.14. | 10:15

Zwolle i Utrecht su u petak otvorili novu sezonu u nizozemskoj Eredivise, a dan kasnije su se igrale četiri utakmice u kojima su uspješniji bilo gosti ostvarivši dvije pobjede i dva remija.

Alkmaar je s uvjerljivih 3:0 pobijedio Heracles, a golove su postigli Berghuis (56.), Hupperts (63.) i Tanković (76.). Gostujuću pobjedu zabilježio je i Dordrecht koji je s 2:1 bio bolji od Heerenveena. Ziyech je domaćine doveo u vodstvo u 14. minuti, a gosti su preokrenuli preko Kortea (44.) i van Overeema (81.).

Identičnih 1:1 odigrali su Breda i Excelsior, odnosno Cambuur i Twente. Excelsior je poveo u 19. preko Stansa, a samo minutu kasnije gol za Bredu dao je Tighadouini. U utakmici između Cambuura i Twentea prvi je gol pao u 13. i to u mreži gostiju, a strijelac je bio Rusnak. Na konačnih 1:1 čekalo se sve do samog kraja utakmice – Mokhtar je gol postigao u 88. minuti.