Anderlecht izlazi iz krize: Razbili Brugge i skočili na treće mjesto

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 21.10.18. | 16:17

Santiniju 36. minuta.

Suparnik Dinama u Europskoj ligi, čini se, izlazi iz krize. Anderlecht je u 11. kolu prvenstva Belgije na domaćem terenu razbio Cercle Brugge s 4:2 i s 10. bodom u posljednja četiri kola skočio na treće mjesto ljestvice.

Iako je Anderlecht slavio „samo“ s dva razlike, treba napomenuti kako je momčad iz Bruxsellesa u 55. zabila za 4:0, a Cercle je dvama pogocima Irvina Cardona u razmaku od četiri minute stigao do konačnog rezultata.

Apsolutni junak Ljubičastih bio je Nany Dimata koji je zabio hat-trick, a kojeg je u 54. minuti zamijenio naš Ivan Santini.

Podsjetimo, Anderlecht se nalazio u katastrofalnoj formi. U osam utakmica u svim natjecanjima upisali su samo jednu pobjedu, da bi slavili u posljednjoj utakmici prije odlaska na reprezentativnu stanku, protiv Waregema u gostima.

U tih osam utakmica izgubili su obje u Europskoj ligi, protiv Spartaka u Trnavi i zagrebačkog Dinama u Bruxsellesu, a sljedećeg četvrtka na domaćem terenu dočekuju Fenerbahče i nadaju se prvom bodu u Europi.