Milan Sabic/PIXSELL

Zadar slavio u Dalmatinskom derbiju i drugu godinu zaredom osvojio Kup Krešimira Ćosića

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 13.02.21. | 19:26

Branitelji naslova u samoj završnici slomili otpor Žutih za novi trofej.

U Omišu je odigrano finale Kupa Krešimira Ćosića u kojem je Zadar slavio protiv Splita rezultatom 79:70.

Split je poveo 7:2, no vrlo brzo Zadar je na krilima Onuakua stigao do prednosti 10:9, a do kraja prve četvrtine i do pet poena prednosti. Luković je za 'žute' u prvih deset minuta zabio deset poena, dok je Onuaku za Zadar postigao osam.

Zadar je drugu četvrtine otvorio polaganjem Kraljevića za plus sedam, a istu su prednost imali u 13. minuti (23:30). U iduće tri i pol minute Split je odgovorio serijom 9:2. Trice su zabili Čampara i Kedžo, te je u 17. minuti rezultat bio izjednačen (32:32). Minutu i deset sekundi prije kraja prvog dijela Babić je zabio za vodstvo 'žutih' (34:33), no završnica je pripala Zadranima koji su preko Bursaća i Cartera osigurali prednost na poluvremenu.

Split je otvorio treću četvrtinu s četiri vezana poena i poveo 38:37. Imali su 'žuti' i 41:40, no u 26. minuti Zadar je stigao do sedam poena prednosti (42:49). Split se vratio preko Marčinkovića na 50:52, no u posljednjoj minuti trećeg dijela igre Jordano je zabio tricu, a zatim i Onuaku sa sirenom za 50:57.

S dvije trice Marka Lukovića Split se u 33. minuti primakao na minus tri (60:63), a nešto kasnije opet je zabio Luković, a zatim i Ukić te je tri i pol minute prije kraja rezultat bio u egalu (66:67). No, onda je tricu zabio Bursać, a potom i Carter te je Zadar poveo 73:66. Tračak nade 'žutima' dao je Marić košem za 68:73, no na drugoj strani parketa Mavra i Jordano donijeli su s dvije trice velikih i nedostižnih plus 11 za momčad Veljka Mršića.

Zadar je u konačnici obranio naslov te u vitrine pospremio osmi pokal prvaka Kupa, dok je Split ostao na pet trofeja ovog natjecanja.

Split: Perković, Gizdavčić, Perasović, Kedžo 4, Ukić 9, Marčinković 12, Bajo, Čampara 6, Babić 4, Vranković 3, Luković 20, Marić 12.

Zadar: Carter 13, Jordano 10, Justice 6, Palokaj 2, Vuković 2, Bursać 14, Junaković 4, Mavra 8, Onuaku 16, Planinić 2, Kraljević 2.