Marko Dimic/PIXSELL

Zadar razbio Split i došao korak bliže trećem naslovu u povijesti

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 26.05.21. | 20:43

Druga utakmica igra se u petak.

U prvoj utakmici finala prvenstva Hrvatske u košarci, u kojem se tek drugi put u povijesti ne nalazi klub iz Zagreba, Zadar je u dvorani Krešimira Ćosića svladao Split 81:53 i poveo u seriji koja se igra na tri pobjede. Zadrani su veliki dio posla napravili u prvom poluvremenu. Nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 17:7 za Zadar, a na odmor domaćini su otišli s 19 poena razlike.

U trećoj četvrtini Zadrani su definitivno riješili pitanje pobjednika odvojivši se na +27.

Zadrane je, kao i u četvrtfinalu protiv Gorice, predvodio Dominik Mavra sa 17 poena, tri skoka i asistencijom, a odličan je bio i Chinanu Onauku koji je ostvario double-double učinak (12p i 10s). Jedini raspoloženi Splitovac večeras je bio Blaž Mesiček s 14 poena. Roko Ukić zabio je osam uz šut 3-11 te je upisao pet skokova i tri asistencije.

Druga utakmica igra se u petak (28. svibnja) u Zadru, a serija potom (ponedjeljak, 31. svibnja) seli na Gripe.

Zadar lovi deveti naslov prvaka u povijesti, treći u Hrvatskoj i prvi nakon 2008., a Split osmi naslov, drugi u Hrvatskoj i prvi nakon 2003.