Sime Zelic/PIXSELL

Zadar lako dobio Zabok na otvaranju Lige za prvaka

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 18.03.22. | 20:12

Domaći su sva pitanja oko pobjednika riješili u prvom poluvremenu

Najmanje neizvjestan par u prvom kolu košarkaške Lige za prvaka bio je dvoboj Zadra i Zaboka na Višnjiku. Domaći su slavili s 91:76, s tim da su na poluvremenu već imali visoku prednost.

Zadar je utakmicu otvorio dominantno, Marčinković, Mavra i Drežnjak su lako izlazili na kraj s obranom gostiju pa je nakon pet minuta igre već bilo 21:5 za domaće. Zabok se ipak do kraja prvih 10 minuta pojavio na utakmici, dobru dionicu odigrao je Zvonimir Ćutuk pa je nakon prve dioncie bilo 31:22 za Zadar.

U drugoj su domaći dodatno pojačali ritam, pogađao je Justin Carter, a kada je Dario Drežnjak povezao tri trice domaći su odjurili do 56:33 nakon prvog poluvremena.

Mogli su Zadrani u nastavku smiriti ritam, imali su prednost koju Zabok nikako nije mogao stići. Gosti su dobili zadnju četvrtinu i malo ublažili poraz.

Drežnjak je ubacio 17 koševa uz šut za tricu 5/5, Carter i Mavra ubacili su po 14 koševa s tim da je kapetan domaćih imao devet asistencija i sedam skokova.

Kod Zaboka je Buljević ubacio 14 uz 10 skokova, Budimir i Ćutuk ubacili su po 13 koševa.