Scott Wachter-USA TODAY Sports

VIDEO Victor Wembanyama odigrao utakmicu kakvu NBA liga nije vidjela od Shaquillea O'Neala!

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 30.03.24. | 08:42

Monstruozna partija 20-godišnjeg Francuza!

Spektakularnu utakmicu u noći s petka na subotu odigrao je Victor Wembanyama u pobjedi 130-126 svojih SA Spursa protiv NY Knicksa! Popovicheva družina do slavlja je stigla tek u produžecima, a najzaslužniji za pobjedu domaćina bio je 20-godišnji Wembanyama, inače prošlogodišnji prvi izbor NBA drafta i definitivno ovosezonski ROY, koji je zabio je 40 poena, uz 20 skokova i 7 asistencija! San Antonio Spurse nije skupo koštala fenomenalna izvedba Jalena Brunsona koji je u porazu svoje momčadi skupio 61 poen, 4 skoka, 6 asistencija i 1 ukradenu loptu, a iz igre je šutirao 25/47. Nakon 48 minuta na semaforu je bilo 121-121, da bi onda domaćin pred 18 604 gledatelja upisao jednu od svojih najznačajnijih pobjeda ove sezone. Novo čudo od djeteta u NBA ligi, Wemby, za kojeg u San Antoniju vjeruju da bi mogao doseći visine Tima Duncana, s ovom utakmicom postao je prvi rookie od 1993. godine i Shaquillea O'Neala koji je susret završio s minimalno 40 postignutih koševa i barem 20 uhvaćenih lopti. Čudesno, magično, spektakularno!

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

U porazu Knicksa Bogdanović je za 15 minuta skupio svega četiri poena uz dva skoka, ali i dvije izgubljene lopte.

Valja notirati još nekoliko stvari koje su se dogodile u noći s petka na subotu u NBA ligi.

Denver je u svojoj Ball Areni pred skoro 20 000 gledatelja upisao neočekivani poraz od Minnesote koja je na kraju bila bolja s 111-98. Goste je do slavlja vodio Ant Edwards s 25 poena, 4 skoka i 5 asistencija, s tim da se mora pohvaliti i sjajna partija Conleyja koji je za 32 minute skupio 23 poena, 3 skoka i 8 asistencija.

Nikola Jokić bio je dobar, gurao je svoje Nuggetse, imao je čak 32 poena, 10 skokova i 5 asistencija, ali ovu utakmicu pamtit će i po 'banani' koju mu je uručio Rudy Gobert.

Još jednu dobru utakmicu odradio je Ivica Zubac koji je u gostujućoj pobjedi LA Clippersa 100-97 protiv Orlanda skupio 14 poena, 9 skokova i dvije asistencije. Goste je do slavlja 'odvukao' Kawhi Leonard s 29 poena i 11 asistencija, dok je Paul George ogled zaključio sa skromnih 12 poena i 4 skoka.

Šarić nije igrao u gostujućem slavlju GSW-a kod Charlottea, a goste je do 115-97 pobjede vodio Steph Curry (a tko drugi?) koji je ogled zaključio s 23 poena i 4 asistencije. Šamanić nije igrao za Utah u tijesnom domaćem porazu od Houstona 100-101, a ključan se pokazao poen Freda Van Vleeta koji je 14 sekundi prije kraja odveo goste na +4 što Utah nije mogao vratiti…