TIJEK UTAKMICE: Rusija razbila Hrvatsku u Istanbulu

Vrijeme Čitanja: 3min | ned. 10.09.17. | 20:15

78:101 Konačno je završila utakmica u Istanbulu. Nakon katastrofalne predstave protiv Rusije u osmini finala Hrvatska je ispala s Eurobasketa. Izvještaj stiže uskoro.

70:90 Još četiri i pol' minute do kraja…

62:81 Gledamo revijalnu utakmicu, još gotovo punih sedam minuta ovog mučenja je pred nama.

57:77 Šved je ponovno fauliran na trici, pogodio je dva od tri bacanja i utakmica je gotova.

57:75 Trica Kvošova na desetu asistenciju Šveda.

57:72 Ulazimo u zadnjih deset minuta.

56:70 Teško je reći izgledamo li trenutno gore u obrani ili napadu.

64:51 Shved nas uništava, što poenima, što asistencijama

48:58 Shved polaže preko Bendera, a u idućem napadu Rusije Šarić ga faulira na trica i Šved pogađa sva tri slobodna bacanja.

48:53 Dvojku je pogodio Kurbanov, a zatim je Bogdanović pogodio jedno slobodno bacanje.

46:51 Šarić zabija oba bacanja i smanjuje zaostatak.

42:49 Kulagin zabija tricu na otvaranju treće četvrtine.

42:46 Gotova je i druga četvrtina. Na poluvrijeme odlazimo s minus četiri. Mozgov zabija u posljednjoj sekundi nakon katastrofalne reakcije hrvatske obrane.

37:42 Ponovno nas Rusi „ubijaju“ pick and roll igrom.

35:38 Kurbanov pod Ukićevim prekršajem prvo polaže, a onda zabija i dodatno bacanje.

33:33 Ramljak pogađa oba slobodna bacanja, a ruska klupa zove tim-out. Obrana nam izgleda nešto bolje u posljednje dvije minute.

27:33 Mozgov je zabio dva bacanja, Shved jedno zbog tehničke hrvatskoj klupi. Vani su i Šarić i Bogdanović, dok Žorić i Popović imaju tri faula, Tomas ima dva.

25:28 Otvorili smo drugu četvrtinu košem Žorića, nakon čega nam je Zubkova zabio tricu.

23:25 Gotova je prva četvrtina. Kulagin pogađa tricu u posljednjoj sekundi za vodstvo Rusa od plus dva.

23:20 Trica Bogdanovića.

18:15 Tomas je vani, a Simon unutra. I dalje imamo problema s branjenjem Šveda, što otvara gomilu prostora ostalim ruskim igračima. U međuvremenu je Šarić još jednim spretnim polaganjem ponovno odveo Hrvatsku na plus tri.

13:13 Tomas je vani zbog druge osobne na Shvedu koji je zabio jedanaest poena do sada.

13:10 Planinić dugom dvojkom odvodi Hrvatsku na plus tri.

8:8 Bogdanović je položio za izjednačenje nakon ukradene lopte.

2:6 Prvi poeni za Hrvatsku, Šarić je pogodio dva slobodna bacanja.

0:6 Nova trica Shveda, ovoga puta iz tranzicije.

0:3 Trica Shveda. Odigrali smo dva loša napada, imamo i dva faula, nemamo poena

***

PETORKE: Ukić, Šarić, Žorić, Tomas, Bogdanović / Šved, Kvostov, Mozgov, Voronšević, Kulagin

Od 20 sati i 30 minuta Hrvatska u osmini finala Eurobasketa igra protiv reprezentacije Rusije. Tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na našem portalu.

Nismo počeli dobro, ali smo igrali sve bolje kako se boravak u Cluju približavao kraju. Sada smo došli do one ključne utakmice, koju je Aco Petrović apostrofirao od početka priprema, a u nju s razlogom ulazimo kao favoriti. Bogdanović (21,4p, 5s, 1a, 1uk) opet igra sjajnu košarku, a iako je dojam da Šarić (15,2p, 7,4s, 2,8a) može i bolje, brojke su na njegovoj strani. Osim toga dobra je stvar da se 'Šiši' diže iz utakmice u utakmicu, a naša dvojica uzdanica su dobili i dobru pomoć od 'ostatka osoblja' u posljednje dvije utakmice. Imamo problema u obrani s branjenjem pick'n'rolla, a to bi mogli iskoristiti Šved (23p, 5,6a, 3s) i Mozgov (14p, 7,4s, 1uk), dvojac koji vodi Ruse na ovom natjecanju. Naši večerašnji protivnici imaju dovoljno oružja da nam zagorčaju život, ali se nadamo da ćemo se večeras ipak mi veseliti.