Sjajni Davis predvodio Lakerse do vodstva u finalu Zapada (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 19.09.20. | 09:42

Imao je i double-double pomoć od LeBrona Jamesa.

Košarkaši Los Angeles Lakersa poveli su u finalu Zapada. U prvoj utakmici na svom su parketu pobijedili Denver rezultatom 126-114, a prvo ime susreta bio ej Anthony Davis.

Vidjeli smo izrazito efikasnu prvu četvrtinu (38-36), nakon koje je domaća momčad ubacila u brzinu više te naredne dvije četvrtine dobila sa po +13 svaku.

Iako su se Nuggetsi pokušali vratiti u posljednjoj dionici preko Masona Plumleeja (9p, 4s, 3a) i Michaela Portera Jr.-a (14p, 10s, 4a), to im nije pošlo za rukom.

Pobjedničku momčad predvodio je sjajni Anthony Davis sa 37 ubačenih poena, uz double-double učinak sa deset skokova i četiri asistencije, dok je LeBron James sekundirao – također s double-double učinkom -  od 15 poena, 12 asistencija i šest skokova. Treba spomenuti i dobru partijuKentaviusa Caldwella-Popea sa 18 poena, dok je Dwight Howard odigrao jako dobru rolu pod obručem te za 16 minuta zabio 13 poena uz tri skoka.

Kod poraženih Nuggetsa, Nikola Jokić i Jamal Murray ubacili su po 21 poen.

<iframe width="640" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Sj-aL0ajmDI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>