Lon Horwedel-USA TODAY Sports

Sjajni Bogdanović ubacio 33 poena Bucksima uz 85.7 posto šuta za tri, ali Pistonsi su primili 150 poena i izgubili

Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 24.01.23. | 08:02

Boston je izgubio od Orlanda u povratničkoj utakmici Jonathana Isaaca kojeg nismo gledali na NBA parketima nakon - vjerovali ili ne - 904 dana!

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Bojan Bogdanović u dresu Pistonsa, ali i ovaj put je to bilo nedovoljno da bi njegovi Pistonsi došli do pobjede. Ukratko rečeno, Babo ne može sam, a nije mu dovoljno ni da uz sebe ima jednog raspoloženog suigrača (danas je to bio Duren). Bucksi su im stigli u goste, ubacili im 150 poena te u konačnici lako došli do pobjede budući da je Detroit ostao na -20.

Najbolji hrvatski košarkaš brojao je do 33, s tim da je iz igre šutirao izvrsnih 73.3 posto (11/15). Da bi stvar bila bolja po Bogdanovića, njegov je postotak iza linije za tri poena bio još bolji, gađao je sjajnih 6/7, što je u prijevodu izvrsnih 85.7 posto.

S linije slobodnih bacanja Bogdanović je bio stopostotan (5/5), upisao je i tri skoka, ali i dvije izgubljene lopte. Zanimljivo, Babo je na jučerašnjoj utakmici imao najgori -/+ od svih igrača (-23), dok je najbolji -/+ imao Buckov Pat Connaughton (+39) koji je na parketu proveo 25 minuta, a za to je vrijeme skupio 6 poena, 2 skoka i 1 asistenciju.

Očekivano, najbolji kod gostiju je bio Giannis Antetokounmpo koji je za svegam 26 minuta skupio 29 poena, 12 skokova i 4 skoka uz, s tim da je čak 11 poena (iz 17 pokušaja) zabio s linije slobodnih bacanja.

Podsjetimo, Pistonsi su najgora momčad Istočne konferencije, a današnji poraz bio im je šesti u posljednjih sedam utakmica.

Zanimljiv ogled gledali smo u Orlandu gdje je domaći sastav porazio Boston rezultatom 113:98. Kod gostiju su najbolji bili Tatum i Brown, svaki je pojedinačno postigao 26 poena, a zanimljivo je kako se u početnoj petorci našao Blake Griffin koji je za manje od 12 minuta skupio 3 poena I 3 skoka. Zanimljivo, Celticsi su do ove utakmice imali niz od devet pobjeda, ali Banchero, Carter Jr. i povratnik Isaac su imali druge planove.

Celticsi u današnjoj utakmici nisu mogli računati na Smarta, Brogdona, R. Williamsa III i već standardno Galinarija, a njihov se izostanak (izuzev potonjeg kojeg ne bi trebalo ni računati) pokazao kao preveliki udarac.

Kod Orlanda su sjajni bili ranije navedeni Banchero (23 poena, 5 skokova i 2 asistencije) te Carter Jr. (21 poen, 11 skokova). Ipak, prvo ime u redovima domaćeg sastava bio je Jonathan Isaac koji je u svojem povratničkom nastupu u NBA ligi nakon više od dvije godine izbivianja zbog teške ozljede u manje od 10 minuta na terenu skupio 10 poena, 3 skoka, 1 asistencija i 2 ukradene lopte.