Bill Streicher-USA TODAY Sports

Siakam ubacio 52 poena u MSG-u, slaba partija Zupca u pobjedi protiv Hornetsa, Harris uništio Bogdanovića u obrani

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 22.12.22. | 08:11

Najbolji hrvatski košarkaš je u cijeloj utakmici uzeo svega tri šuta (nijedan za tri poena) od kojih je jedan bio precizan.

Rutinski je Philadelphia u svojem Wells Fargo Centru došla do pobjede protiv Detroita. Neutralizirali su Bojana Bogdanovića, na njemu igrali obranu kao da je riječ o finalu NBA lige, a onda su ga još i poprilično ‘istukli’ kad bi se odlučio na ulazak u reket. Domaćin je na kraju slavio rezultatom 113:93, a Bogdanović je ogled zaključio s 10 poena i 8 skokova. Harris je na Bogdanoviću odigrao fenomenalnu obranu

Prvo ime domaćina bio je Embiid s kojim se rookie Duren naprosto nije mogao nositi, a jedan od najboljih centara današnjice na kraju se zaustavio na 22 poena, 10 skokova, 6 asistencija i 4 blokade.

“Volimo igrati jedni za druge. Ja mislim da imamo jednu od tri najbolje obrambene momčadi lige, dok u napadu imamo prostora za napredak. Ono što je jako važno je da svaki igrač razumije svoju ulogu i zato je momčad kompaktna”, rekao je Embiid poslije utakmice.

Osam vezanih pobjeda NY Knicksa danas je završio Toronto. Preciznije, završio je Pascal Siakam, koji je u pobjedi svoje momčadi u MSG-u upisao nevjerojatnih 52 poena (17/25 šut iz igre). Knicksi nisu bili loši, ali druga četvrtina, s kojom si je Toronto osigurao odlazak na predah sa +10, pokazala se ključnom. Na kraju je na semaforu stajalo 106:113, uz Siakama je kod Toronta još dobru partiju odigrao VanVleet (28 poena), dok su kod Knicksa veliku većinu poena ubacila četiri igrača – Barret i Randle su zabijali svaki po 30, Quickley 20, a Robinson 10. Ostalih pet igrača koji su igrali ovu utakmicu su zajedno postigli 16 poena.

Hornetsi su potpuno druga momčad kad na parketu imaju LaMela Balla, ali ni on im danas nije bio dovoljan da pobijede LA Clipperse u Crypto.com Areni. Paul George, Ivica Zubac i ostatak društva slavili su rezultatom 126:105, a hrvatski centar je za 22 minute skupio 4 poena, 8 skokova i 1 asistenciju. Leonard je brojao do 16, George do 22, a veoma dobar bio je Batum koji je za 21 minutu skupio 20 poena, 7 skokova, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu.

Ball je skupio 25 poena, 11 skokova i 12 asistencija, ali budući da ostali njegovi suigrači nisu bili tako raspoloženi, Hornetsi nisu mogli do pobjede.

Valja spomenuti i fenomenalnu partiju Netsa protiv GSW-a. Durant je protiv svoje bivše momčadi bio raspoložen, skupio je 23 poena, 7 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte, a čak je devet igrača domaćeg sastava današnji susret završilo s dvoznamekastim brojem poena. Inače, Netsi su odigrali najbolje poluvrijeme u povijesti franšize, u prve dvije četvrtine zabili su čak 91 poen, da bi na kraju utakmica završila rezultatom 143:113.

GSW je bez Curryja, Thompsona i Wigginsa, a takvi nemaju što tražiti protiv Netsa.

“Ljudi, igrali smo protiv Warriorsa. Neovisno o tome tko je na parketu, to je momčad koju uvijek moraš respektirati. Imaju šampionski mentalitet i to nitko ne bi smio zaboraviti”, rekao je KD.

Inače, najbolje prvo poluvrijeme u povijesti NBA lige odigrali su Sunsi 1990. godine kad su za 24 minute ubacili 107 poena Denveru.

Spomenimo kako je kod gostiju sjajan bio Wiseman s 30 poena, 6 skokova i 2 asistencije.