Luka Batelic/PIXSELL

Majcunić odveo Vukove do pobjede nad Cedevitom Junior

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 02.04.24. | 19:59

Košarkaši Cibone u susretu su 28. kola prvenstva Hrvatske kao domaćini u KC Dražen Petrović svladali Cedevitu Junior sa 85-81 (18-19, 23-29, 19-18, 25-15) te tom pobjedom praktički osigurali ulazak u doigravanje s treće pozicije.

Ivan Majcunić je sa 27 koševa predvodio Cibonu, dok je Ivan Karačić sa 19 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite Junior.

Igrači Cedevite Junior bili su u prednosti većim dijelom utakmice, ali nakon što je njihov najbolji igrač Karačić morao napustiti susret zbog pet osobnih pogrešaka sedam i pol minuta prije kraja Cibona je preuzela kontrolu. Otvaranjem posljednje četvrtine serijom 13-1 Cibona je povela sa 73-67, goste je s dvije trice u igru vratio Martin Jelić da bi se u posljednju minutu ušlo s rezultatom 78-77 za Cibonu. A onda je najbolji igrač utakmice Majcunić pogodio tricu za 81-77 23 sekunde prije kraja kojom je praktički odlučio pobjednika.

Treća Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 21-6 uz utakmicu manje, dok je Cedevita Junior četvrta sa 18-10.

Na vrhu je Zadar sa 25-2 ispred Splita koji je na 24-3.