REUTERS/Brian Snyder

Francuzi šokirali Amerikance u drami na otvaranju turnira

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 25.07.21. | 16:10

Neočekivan rezultat na Olimpijskim igrama

Američki košarkaši poraženi su od Francuske s 83:76 u prvoj utakmici turnira na Olimpijskim igrama.

Vodili su Amerikanci cijelo prvo poluvrijeme i na odmor otišli s prednošću od osam razlike, a onda su se Francuzi vratitili u trećoj četvrtini i okrenuli u svoju korist. U zadnjoj četvrtini se vodila napeta borba, a presudan trenutak bila je trica Fourniera za 76:74 minutu prije kraja. Francuzi su se nakon toga dobro obranili i uspjeli zadržati prednost.

Fournier je bio junak susreta s 28 poena i četiri skoka, a Rudy Gobert ga je pratio s 14 poena i devet skokova. Kod SAD-a najučinkovitiji bio je Jrue Holiday s 18 poena i sedam skokova, a Bam Adebayo zabio je 12, Damian Lillard 11, te Kevin Durant 10 poena.

U istoj grupi ranije je Češka pobijedila Iran s 84:78.