Celticsi preokrenuli protiv odličnog Bogdanovića

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 18.04.19. | 08:57

Favoriti odradili posao.

Noćas su na parketima NBA dvorana odigrane tri utakmice drugog kola doigravanja, u kojima su favoriti odradili posao po planu.

Celticsi su u svom TD Gardenu pobijedili Indianu i poveli s 2-0 u seriji. Do poluvremena gledali smo izjednačenu utakmicu, a u svlačionicu se otišlo s minimalnim vodstvom domaćina. U nastavku gosti kreću furiozno i odlaze na dvocifrenu prednost te ulaze u zadnju četvrtinu vodstvom od 79:68. I kad se pomislilo da bi Pacersi mogli do pobjede, domaćin ubacuje u brzinu više i serijom od 16:0 okreću rezultat te privode utakmicu na svoj mlin. Bojan Bogdanović je odigrao odličnu utakmicu i zabio 23 poena, međutim nije dobio pravu potporu momčadskih kolega da bi dobili ovu utakmicu. Kod domaćina Kyrie Irving je napokon odigrao utakmicu po svom renomeu i utrpao 37 poena.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">Kyrie Irving fuels the <a href="https://twitter.com/celtics?ref_src=twsrc%5Etfw">@celtics</a> Game 2 win with 37 PTS, 6 3PM, 7 AST, 6 REB! <a href="https://twitter.com/hashtag/SAPStatLineOfTheNight?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#SAPStatLineOfTheNight</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/NBAPlayoffs?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#NBAPlayoffs<> <a href="https://t.co/kNUlm0zvpb">pic.twitter.com/kNUlm0zvpb</a></p>&mdash; NBA.com/Stats (@nbastats) <a href="https://twitter.com/nbastats/status/1118743839525748736?ref_src=twsrc%5Etfw">April 18, 2019</a></blockquote>

Milwaukee je očekivano poveo u seriji s 2:0 protiv oslabljenih Pistonsa. Detroit je pružao otpor do poluvremena, na koji se odlazi s njihovom prednosti 59:58, međutim u trećoj četvrtini se Bucksi odvajaju na 17 razlike i lome otpor gostiju. Giannis Antetokounmpo s 26 poena i 12 skokova, Bledsoe 27 poena i Middleton vodili su domaćine do pobjede.

Houston Rocketsi su laganom pobjedom osigurali 2-0 u seriji. Od samog početka su pokazali tko je gazda u Toyota Centar areni i slomili otpor gostiju već u prvoj četvrtini. Harden je ponovno vodio svoju momčad s triple – doubleom od 32 poena, 13 skokova i 10 asistencija.