Konjuh voli igrati na travi: Dubrovkinja u četvrt finalu Nottinghama

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 11.06.15. | 18:25

Ana Konjuh ušla je u prvoj četvrt finale ove sezone. Na ATP turniru u Nottinghamu 17-godišnja je Dubrovkinja pobijedila 6. nositeljicu Casey DellAcqua iz Australije.

Konjuh je još jednom pokazala da joj odgovara travnata podloga. Od početka meča je nametnula svoj ritam, a u prvom setu je dva puta osvojila servis protivnice. Doduše, propustila je svoju prvu priliku za set pri 5:2, ali je dva gema kasnije bila sigurna te je došla do prvog seta.

Drugi set je Konjuh otvorila s vodstvom 2:0. Niti jednom nije dopustila break loptu na svoj servis, a u 7. gemu je još jednom osvojila servis australske tenisačice.

Konjuh će u četvrt finalu igrati protiv pobjednice dvoboja između Zarine Diyas i Sachie Vickery.

Volim igrati na travi, omiljena mi je to podloga iako sam odrasla na zemlji, a većinu sezone igram na tvrdoj podlozi. No, uvijek se veselim ovom mjesecu sezone na travi, zadovoljna sam rezultatom, a ovo je dobra priprema i za Wimbledon“, izjavila je Konjuh nakon meča.