KRAJ: Ćorić - Chardy 3:0

Vrijeme Čitanja: 5min | pet. 23.11.18. | 11:23

Hrvatska napada drugu titulu u svom trećem finalu.

16:28 Ćorić je rutinski priveo meč kraju. Prvi bod za Hrvatsku!

16:23 Chardy je zadržao svoj servis, a Borna ima priliku završiti posao svojim sevis gemom.

16:20 Nakon nešto više od pet minuta, Borna Ćorić se vratio na teren te servira za 5:3. Iznimno siguran servis gem ohladio je i utišao publiku. 5:3 u zadnjem setu.

16:12 Borna Ćorić zabrinuo je svoje navijače zatraživši pomoć fizioterapeuta i otišao je u svlačionicu. S nestrpljenjem čekamo rasplet.

16:09 Chardy drži priključak, ali Borna se ne uzrujava, treba privesti susret kraju dobrim servis gemovima.

16:08 Hrvat zadržava svoj servis te vodi 4:2, još dva gema do prvog boda.

16:00 Ćorić je zadržao svoj servis i sad ima priliku do kraja slomiti otpor Francuza, ali Chardy ipak sigurno servira pa smanjuje na 3:2.

15:55 Chardyja ne sluša servis i to znači probleme, tri vezane break lopte, od kojih Ćorić koristi drugu za 2:1 u gemovima. Borna će imati priliku svojim servisom pobjeći na 3:1 u završnom setu što mu je i pošlo za reketom.

15:51 Prokušanim receptom, napadom na bekend Chardyja, Ćorić poravnava na 1:1 u trećem setu.

15:46 Chardy otvara treći set. Bekend paralelom Ćorić ne dozvoljava prvu gem loptu, ali Chardy servisima vadi kestenje iz vatre. Vodi u trećem setu 1:0.

15:44 Odličan početni udarac za Ćorića, bez greške dolazi do tri set lopte i iskoristio je odmah prvu. 7:5. Ćorić vodi 2:0 u setovima, imao je nešto više pogrešaka u ovom setu, ali i više pogođenih izravnih poena. Na set smo udaljeni od vodstva protiv domaćina.

15:37 Tri break lopte za Ćorića. 0:40, Borna se izvukao iz jako teške pozicije za veliku priliku. Agresivnom igrom na bekend protivnika, Ćorić je oduzeo servis i izborio 6:5, servirat će za drugi set.

15:33 Pritisak publike odgodio je početak serviranja. Impresivan bekend Ćorića donosi 15:00, ali žilavi protivnik je tražio udarac više ovog puta. Ćorić promašuje otvoren terern za 30:00 pa je 15:15. Pritisak Francuza se nastavlja. Odličan servis winner za 30:15. Chardy je tražio snažan udarac na forhendu u idućem poenu što je dovelo do 40:15. 5:5. Pritisak seli na stranu Francuza.

15:29 Nešto laganiji servis gem za domaćeg igrača, s novim loptama je odservirao bez greške. Ćorić će servirati za ostanak u drugom setu. 5:4

15:26 Prekrasna skraćena lopta Chardyja na 40:15 za Ćorića, ali odličan servis donosi 4:4.

15:21 Ponovno odličan pritisak Ćorića na sevis protivnika. Odlični reterni na bekend Francuza, dvije vezane break lopte. Obje Francuz spašava, to je već peta spašena prilika za obrat u ovom setu. 4:3 za Francusku.

15:17 Vrhunski servis gem za Ćorića, Chardy puno bolje izgleda nego u prvom setu, ali 3:3.

15:11 Suveren servis gem za domaćine, Francuska vodi 3:2.

15:09 Točno sat vremena igre je iza nas, Chardy servira za novu prednost, a gledatelji se međusobno nadglašavaju.

15:04 Prvi put Francuz dolazi na 15:30 na Ćorićevom servisu, ali Borna forhendom šalje protivnika u drugu stranu, 30:30. Dosta duboko odigrava Francuz i ostvaruje prvu break loptu. Odličnim servisom, Ćorić to spašava. I to dva puta. Uz prve probleme, zadržava svoj servis za 2:2.

15:00 As servis za domaćina. Teškom mukom ostvaren, ali Francuska vodi 2:1 u drugom setu.

14:58 Drugu break loptu u ovom gemu spasio je Chardy, popularnim "smash" udarcem. Međutim, Hrvat ne odustaje. Treću break loptu spašava Francuz izlaskom na mrežu. Još se igra...

14:55 Malo sreće za Ćorića, mreža pomaže za 15:30 na servis Francuza. Prilika za novi break u drugom servis gemu Chardyja, ali odličnim servisom spašava domaćin.

14:52 Naš igrač uzvraća izvrsnim servisom, brzo odrađen posao za 1-1 u gemovima.

14:48 Odličnim serviranjem Chardy skraćuje poene te dolazi u vodstvo na početku drugog seta 1:0 za Francusku, ali Hrvatska ima kapital iz prvog seta.

14:45 Izvanrednim tenisom, Borna Ćorić osvaja prvi sez 6-2 protiv indisponiranog Chardyja, koji je izgubio svaku jaču izmjenu. Chardy je imao 16 neforsiranih pogrešaka, u odnosu na Ćorićevih 9. Prvi gem je usmjerio ovaj set na hrvatski mlin. Igrači su na zasluženom odmoru, a Francuska ponovno servisom otvara idući set.

14:40 Chardy je uspio zadržati servis za 5:2 i osigurao u najmanju ruku da svojim servisom otvara drugi set. Ćorić će servirati za 1:0 u setovima.

14:34 Francuz ne može pratiti Ćorića u izmjenama, koji nema problema na svom servisu. 5:1. Nakon prvog gema, sve se brže odvilo i to u korist Hrvatske.

14:30 Borna je zadržao svoj servis za 4:0, a nakon tog je Chardy uhvatio zraka pa smanjio na 4:1.

14:26 Dvostruki break za Ćorića, Hrvatska vodi 3:0.

14:23 Ćorić je suvereno zadržao svoj servis, 2:0 u prvom setu!

14:20 Break odmah u prvom gemu za Ćorića, Hrvatska je povela od samog početka nakon dugačkog prvog gema!

14:18 Druga break lopta za Ćorića u maratonskom prvom gemu. Ali Chardy je i to izvukao. Borna odlično odigrava izmjene na Chardyjeve gem lopte i vidjeli smo čak pet izjednačenja. Treća break lopta za Ćorića.

14:07 Prvi će servirati Jeremy Chardy. Nakon brzih 40-0, Ćorić se vratio na izjednačenje, a Chardy pokazao prve znakove nesigurnosti dvostrukom pogreškom. Nedugo zatim, zabio je i prvi as. Ipak Borna drži pritisak i vidjeli smo četiri izjednačenja i prvu break loptu za Ćorića koji Chardy spašava drugim as servisom.

14:00 Reprezentacije su predstavljene, himne su odsvirane i spektakl može početi.

********************************************************************************

Jeremy Chardy i Borna Ćorić otvaraju ovogodišnje finale Davis Cupa s početkom u 14.00h u Lilleu. Nakon njih na teren izlazi Jo-Wilfried Tsonga protiv Marina Čilića, a drugog dana odlična kombinacija Herbert i Mahuta sučelit će se s našim Matom Pavićem i Ivanom Dodigom.

Na prepunom stadionu Pierre Mauroy se očekuje 30 tisuća glasnih gledatelja, a Hrvatska slovi kao papirnati favorit pred sam početak susreta, koji se igra na zemljanoj podlozi u dvoranskim uvjetima.

U međusobnim susretima, Francuzi su slavili 2004. godine, a Hrvatska im je uzvratila prije dvije godine u polufinalu rezultatom 3:2. Francuska je pobijedila u zadnjih šest od sedam susreta na ovoj podlozi i predstoji nam neizvjestan dvoboj ponajboljih reprezentacija svijeta, a uživo ga možete pratiti na Germanijaku.