Čilić u 1/8 finala Monte Carla

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 18.04.18. | 19:24

Verdasco pao u dva seta.

Prvi hrvatski tenisač, Marin Čilić, ušao je u osminu finala ATP Mastersa u Monte Carlu nakon 6-3, 7-6(4) pobjede nad Fernandom Verdascom.

Čilić je u prvom setu napravio break u četvrtom gemu, a u sedmom je spasio tri vezane prilike za obrat Španjolca i osim tog gema nije imao problema na servisu. U drugom setu popustila je koncentracija Čilića, prvo je izgubio servis za 0-2, ali odmah u idućem gemu oduzeo servis Verdascu. Kod 3-4 Verdasco opet radi break, no Čilić je zadržao mirnoću te oduzeo servs za set Verdascu. Otišlo se u tie break  gdje je Čilić nanizao tri poena od 4:4 za 7-6 i osminu finala.

Verdasco je iskoristio samo dvije od čak osam break prilika, a Čilić je iskoristio sve tri prilike za oduzimanje servisa protivnika (3/3).

Idući Čilićev protivnik je Miloš Raonic, Kanađanin kojeg trenira Goran Ivanišević, a meč je na rasporedu već sutra od 15:30. Međusobni omjer je 2-1 u korist našeg tenisača, a Čilić je lani u Istanbulu dobio jedini meč na zemlji s 7-6(3), 6-3.