0

Warriorsi prokockali 31 razlike u trećoj četvtini

16.04.2019 09:23 | Germanijak/M.N.

Veliki preokret u Oracle Areni.

Noćas su na rasporedu bile dvije utakmice doigravanja NBA lige, u kojima su favoriti imali polovičan uspjeh.

Philadelphia je u drugoj utakmici na domaćem parketu pobjedom izjednačila rezultat na 1 – 1 u seriji i nije dopustila Brooklynu ponovno iznenađenje. Nakon egala u prvom poluvremenu, Sixersi treću četvrtinu igraju fantastično i postižu 51 poen, a primaju samo 23 te se odvajaju i utakmicu odvode u mirne vode.

Osim što su postavili rekord franšize, postaju prva ekipa, nakon 1962. LA Lakersa u Detroitu, koja je postigla preko 50 koševa u jednoj četvrtini doigravanja. Joel Embiid sa 23 poena i 10 skokova i Ben Simmons s triple – doubleom od 18 poena, 10 skokova i 12 asistencija, vodili su domaćina do pobjede. Dokaz dobre momčadske igre Philadelphie je i šest igrača s 15 ili više koševa.
Kod gostiju jedini dvoznamenkasti igrači bili su starter D'Angelo Russel sa 16 i Spencer Dinwiddie s 19 koševa.

LA Clippersi su priredili veliko iznenađenje u Oracle Areni, pobijedivši favorizirane Warriorse 135:131 te tako izjednačili seriju na 1-1. Golden State je na domaćem terenu  vodio gotovo tokom cijele utakmice, na poluvrijeme su otišli s 23 razlike, rezultatom 73:50. Početak treće četvrtine je nagovještavao nastavak razbijanja gostiju, jer su Warriorsi nakon 5 minuta igre otišli na preko 30 koševa razlike.

Međutim, tu dolazi do opuštanja i rotacije igrača, a na scenu dolazi igrač gostiju Lou Williams. Fantastičnim drugim poluvremenom predvodi svoju ekipu u nestvarnom preokretu. Polako su topili prednost domaćina i prvi put na utakmici poveli 16 sekundi do kraja. Nakon što Curry promašuje šut za tri poena 9 sekundi prije kraja, a centar gostiju Harrell pogađa oba slobodna, počinje slavlje gostiju.

Goste su predvodili, Lou Williams sa 36 ubačaja i 11 asistencija, Gallinari 24 poena te Harrel s 25 poena i 10 skokova. Naš Ivica Zubac, odigrao je skromnu utakmicu sa 2 poena za malo manje od 9 minuta na parketu. Kod domaćina najbolji su bili Curry s 29 poena, Durant 21 te rezervni centar Looney s 19 ubačaja.

Dodajmo i vijest o ozlijedi DeMarcusa Cousinsa koji je nakon samo 4 minute napustio teren zbog ozlijede mišića.