0

Hrvatska slomila Dansku, ali ozlijedio se Šunjić (VIDEO)

12.06.2019 20:42 | Germanijak/V.R.

Posljednja provjera pred jako tešku grupu u San Marinu.

Hrvatska je u sklopu priprema ua U-21 Euro u Italiji i San Marinu u prijateljskoj utakmici u Puli ugostila također sudionika tog prvenstva, reprezentaciju Danske. Igrači Nenada Gračana odnijeli su pobjedu 1:0 golom Tome Bašića doslovce u zadnjim trenucima utakmice.

Hrvatska je počela miješanim sastavom I zanimljivom formacijom. U 4. Minuti Murić je pucao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

Malo kasnije, u 17., lijeve strane iz slobodnog udarca centrirao je Murić, a Filip Uremović puca jako glavom, ali neprecizno.

22. Minuta je donijela odličan udarac Marina Jakoliša s 14 metara iskosa, ali za malo odlazi lopta iznad grede.

U 42. minuti zbog ozljede teren napušta Ivan Šunjić. Loša je to vijest za Gračana, ali i za Bjelicu. Ući će Nikola Vlašić, a vijesti o Šunjićevoj ozljedi saznati će se naknadno.

Danci su također imali par prijetnji preko svog najboljeg igrača, Bruuna Larsena, no sve u svemu u prvom poluvremenu bolja Hrvatska.

U drugom poluvremenu malo drukčija priča. Danci su više povezali redove. U 49. Minuti već su zaprijetili s ruba kaznenog prostora nakon kombiniranja, do čega je došlo nakon izgubljene lopte Katića s lijeve strane uz samu gol-aut crtu.

53. minuta donosi jako dobru priliku za Hrvatsku. Dobar udarac Nikole Vlašića po podu lijevom nogom. Lopta je otišla tik pored desne vratnice Iversena.

U 57, najbolja prilika Danaca. Nakon povratne glavom u šesnaesterac, Billing hvata loptu u zraku i plasira lijepo, no srećom pogađa samo gredu.

65. minuta, pet puca Billing lijevom nogom izdaleka, ali lopta prolazi jedno metar i pol od lijeve stative hrvatskih vrata.

U 70. Vlašić prolazi s desne strane u kaznenom prostoru I jako dobro upošljava Bradarića, no on puca prilično kilavo desnom nogome izbliza, iz dobre situacije.

Deset minuta poslije, u 80. Još jedna prilika za Dance. S desne strane dobar prodor Mellea i oštar, drzak udarac iskosa, ali srećom u malu mrežicu s vanjske strane.

Osam minuta poslije u 88., opet Melle, nakon jako lijepo izrađene akcije i povratne petom, puca prilično neprecizno iskosa.

No na kraju, kad su svi već mislili da će se otići u svlačionicu s miroljubivih 0:0, Hrvatska zabija. Tome Bašić je ispremiješao dansku obranu, nakon dodavanja Majera i preusmjeravanja Kulenovića, matirao lijevom nogom Iversena.

Hrvatska tako odlazi s većom dozom samopouzdanja u San Marino, jer je današnji protivnik više nego respektabilan. Kao uostalom svih 12 reprezenatcija sudionika Eura.

Prvu utakmicu Hrvatska igra 18. lipnja protiv Rumunjske.