0

Večer uvjerljivih pobjeda: Bender dobio priliku, istaknuo se silovitim zakucavanjem

07.12.2018 08:02 | Germanijak/I.M.

Napokon prave minute za Bendera.

Noćas su u NBA ligi odigrane samo tri utakmice, a u svima smo svjedočili uvjerljivim pobjedama. Nastupila su i dva hrvatska igrača, no nisu se pretjerano iskazali.

Boston Celticsi lakoćom su odradili domaću utakmicu protiv New York Knicksa. Prednost je već na poluvremenu bila dvocifrena, da bi furioznom zadnjom četvrtinom narasla na konačnih +28 u njihovu korist. Ponovno je motor momčadi bio Kyrie Irving s 22 poena i 8 dodavanja, dok je Al Horford imao double-double učinak od 19 poena i 12 skokova. Blijede goste predvodio je Tim Hardaway Jr. s 22 poena, dok je naš Mario Hezonja odigrao utakmicu za zaborav. Bio je u startnoj petorci, odigrao 18 minuta, no iskoristio ih je samo za 3 poena, jednako toliko skokova i dva asista.

Drugi hrvatski igrač koji je noćas nastupio bio je Dragan Bender. On je u teškom porazu od Portlanda, od trenera Igora Kokoškova dobio gotovo 25 minuta, uvjerljivo najviše ove sezone. Ubacio je 8 poena te uspješno skočio tri puta, a u drugoj je četvrtini jednu polukontru Sunsa okončao sjajnim zakucavanjem. Nadajmo se da je to naznaka boljih dana za talentiranog krilnog centra, posebno iz razlgoa što igra u momčadi s najlošijim omjerom u ligi te je jasno da trener mora nešto mijenjati. Benderu u prilog ide i činjenica da je njegov boravak na parketu okončan pozitivnim učinkom za Phoenix, koji je u tom periodu ostvario ukupno dva poena prednosti. Kada uzmemo u obzir da je Portland slavio sa 108:86, taj podatak dobiva na vrijednosti. Najefikasniji je u redovima pobjednika bio Damian Lillard s 25 ubačaja, dok je poražene (igrali bez Bookera i Aytona) predvodio Troy Daniels (15 poena).

U posljednjem dvoboju večeri, Utah je kao domaćin bila bolja od Houstona s uvjerljivih 118:91, a ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Jazzeri otpuhali rivale s 38:11. Dominantan je bio Derrick Favors s 24 poena i 10 skokova, dok je blijede Rocketse vodio James Harden s 15 poena, što je za njega ispodprosječan učinak.

Boston - New York 128:100
Portland - Phoenix 108:86
Utah - Houston 118:91