0

United fantastično startao, razbijen Chelsea

11.08.2019 19:28 | Germanijak

Hoće li ovo biti sezona iskupljenja?

Manchester United, ako je sudeći po prvoj utakmici, neće imati ni blizu stresnu sezonu kao prošlu. Odličnom igrom u prvom kolu na svom je Old Traffordu savladan Chelsea trenera debitanta Franka Lamparda, što je već ogroman uspjeh. Prošle sezone su Crveni vragovi imali tek jednu pobjedu protiv ekipa iz velike šestorke u cijelom prvenstvu.

Već u 4. minuti prvo uzbuđenje, nakon akcije na rubu kaznenog prostora, lopta se namješta idealno na udarac Tammyju Abrahamu, koji puca poluvisoko u lijevu stativu, ali se lopta odbija nazad u polje, umjesto preko crte. Dosta sreće za Crvene vragove na samom startu.

U 17. minuti jedanaesterac za domaćine zbog povlačenja Kurta Zoume za dres. 18. je minuta i Marcus Rashford namješta loptu na bijelu točku, te nakon kraće koncentracije pogađa suvereno gornj lijevi kut mreže. A takav je udarac, iako je Kepa pogodio stranu, jednostavno neobranjiv, te United dolazi u vodstvo 1:0.

41. minuta donosi novu prečku za Chelsea. Lopta je došla u dubinu šesnaesterca na lijevoj strani do potpuno samog Emersona, koji silovitim udarcem pogađa spoj prečke i stative. De Gea tu apsolutno ništa ne bi mogao, ali je imao nevjerojatnu sreću.

U drugom poluvremenu je na točno dvije trećine utakmice uslijedio blietzkrieg mladog napadačkog tandema Uniteda. 65. minuta, Marcu Rashford je u stravičnom trku, na kraju kojeg loptu daje na desnu stranu. Lopta malo neprecizno dolazi do Lingarda, no on je vraća Pereiri koji odlično zavrće u sam peterac, gdje je na lopti najbrži Anthony Martial i povisuje vodstvo na 2:0.

Samo dvije minute kasnije, u 67., Paul Pogba daje fantastičnu dugu loptu po zraku za Rashforda koji je izmakao pažnji obrane Chelsea te se našao sâm pred De Geom kojem nije dao miligram šanse.

Konačnih 4:0 postavio je Daniel James u 81. minuti. Nakon lijepog duplog pasa sa Rashfordom Paul Pogba je nakon trka na desnoj strani kaznenog prostora uposlio Jamesa koji, nakon malo vaganja, savladava danas izmučenog De Geu.