0

Teške pobjede Francuske i Švedske na startu prvenstva

11.01.2019 22:01 | Germanijak/I.M.

Gotova su rukometna uzbuđenja za danas, a zaključena su teškim pobjedama jednih od favorita za medalju.

U posljednje četiri utakmice današnjeg programa na Svjetskom prvenstvu, vidjeli smo dvije neočekivano teške pobjede jednih od favorita za medalju.

Francuska je pobijedila Brazil s 24.22, ali bila je to egal borba do samog kraja. Vodili su Tricolori 19:13 u ranoj fazi drugog poluvremena, ali im tada Brazil radi nevjerojatnu seriju 7:1 i stiže do dva izjednačenja, ali iskustvo Dinartovih trupa ipak je presudilo. Predvodili su ih Guigou i Mem s 6 golova, dok je jedan manje zabio N'Guessan. Kod poraženih, Jose Toledo osam komada.

Švedska je jednakih problema imala protiv tradicionalno neugodnog Egipta. Imali su +5 sredinom drugog poluvremena, ali je dvije minute prije kraja Egipat došao na 24.24. Ipak, serijom 3:0 na kraju, izabranici Kristjana Andressona dolaze do startne pobjede. Gotfridsson s pet golova predvodio je Šveđane, kod Egipćana najbolji Shebib i Elahmar također s pet pogodaka.

Španjolska i Norveška bile su vrlo uvjerljive u sovjim prvim utakmicama. Prvi protiv Bahreina, drugi protiv Tunisa, obje reprezentacije pobijedile su s 10 golova razlike. Španjolce je predvodio Feran Sole sa 7/7 realizacijom, dok je najefikasniji Norvežanin bio Magnus Jondal s 9 golova iz 10 šuteva.