0

Sjajni Šarić partijom sezone srušio Bogdanovića i Pacerse, Žižić odličan u porazu (VIDEO)

08.11.2018 07:46 | Germanijak/H.M.

Tri Hrvata bila su na razini, Hezonja opet ne.

Na NBA parketima bio je izrazito bogat dan, a oči hrvatskih fanova bile su uprte u dvoboj Indiana Pacersa i Philadelphia 76ersa u kojem su se susreli reprezentativni kolege i najbolji hrvatski košarkaši Dario Šarić i Bojan Bogdanović.

Obojica su odigrala dobro, no slavili su 76ersi i to kao gost 100:94 prvenstveno sjajnom timskom partijom jer nitko nije postigao više od 20 poena koliko je imao Joel Embiid. Ben Simmons je sa 16 poena, 10 skokova i osam asistencija bio nadomak triple-doubleu, a važnu je ulogu imao i naš Šarić.

U 35 minuta na parketu zabio je 18 poena uz sedam skokova i svije asistencije, a pogodio je i četiri trice te bio najbolji u momčadi što se toga tiče. Izgubio je samo jednu loptu i nije napravi prekršaj te se nadamo kako je ovo prekretnica u njegovoj formi i lošem ulasku u sezonu.

Bogdanović je s druge strane odigrao minutu više, ali postigao 13 poena uz 4 od 11 realizaciju iz igre te pet uhvaćenih skokova. Bila je to prosječna večer za njega, a Oladipo s 36 poena i sedam asistencija nije mogao sam protiv Phile.

Pravu utakmicu napokon je odigrao i Ante Žižić koji je dobio 16 minuta u porazu Clevelanda 95:86 od Oklahome na domaćem terenu. Sjajno je iskoristio minute na parketu i postigao deset poena uz devet skokova te tako ostao na korak do double-double ostvarenja. Njegova momčad ipak nije mogla protiv osjetno jačeg Thundera kojeg je vodio Dennis Schroder s 28 poena.

Iako su njegovi Knicksi slavili 112:107 na gostovanju kod Atlante naš Mario Hezonja odradio je jako loših 13 minuta koje je dobio s klupe. Zabio je tek jedan jedini poen preko slobodnog bacanja uz dva skoka, a opet su ga nadigrali svi važni igrači s klupe. Do pobjede ih je vodio Tim Hardaway s 34 poena, dok je kod Hawksa najbolji bio rookie Trae Young s 15 poena i osam asistencija.

Kako smo i pretpostavljali, Ivica Zubac je dolaskom Tysona Chandlera u Lakerse potpuno ispao iz rotacije i večeras nije dobio ni minute u pobjedi nad Minnesotom na domaćem parketu od 114:110.