0

Rijeka pobjedom protiv Slavena do treće pobjede u nizu

03.08.2019 22:49 | Germanijak

Sjajna predstava Čolaka kao uvertiru za Aberdeen.

Odigrano je treće kolo Prve HNL lige između Rijeke i Slaven Belupa, u kojoj su domaćini slavili rezultatom 3:1 te došli do devetog boda iz tri susreta.

Rijeka je otpočetka krenula po sva tri boda, no gosti su se čvrsto postavili i vrebali priliku iz kontra napada. U 24. minuti domaćin dolazi u vodstvo. Kvržić je sa strane poslao loptu, a Čolak izbjegava zaleđe te majstorski zabija za 1:0. Samo pet minuta kasnije Rijeka postiže i drugi pogodak. Čolak je primio loptu u šesnaestercu, otresao se sjajnim driblingom svog čuvara te poslao oštru loptu u peterac, koju je Lončar pospremio za 2:0. U 32. minuti Murić šalje sjajnu dubinsku loptu za Lončara, koji izlazi sam ispred Filipovića, no Međimorec uklizavanjem spašava Belupo od novog gola. Nakon te prilike budi se Belupo, u 39. minuti Delić ubacuje s lijeve strane i pronalazi Glavčića, koji je sjajno stisnuo loptu, ali je Prskalo na visini zadatka. Samo minutu poslije, fantastičan udarac Parackog s preko 30 metara, vratar Rijeke je nekako ukrotio udarac, međutim lopta dolazi do Ejupija, koji glavom puca preko gola.

Slaven odlično otvara drugo poluvrijeme. Krastanović tek što je ušao postiže pogodak za 2:1. Nedugo nakon gola, Slaven preko Puclina skoro dolazi do poravnanja rezultata, no njegov udarac završava pored gola. Nakon toga Rijeka podiže razinu igre te u 73. minuti dolazi do povećanja vodstva. Čolak je ponovno u ulozi asistenta, ovaj put za Tomečaka, koji se upisuje u strijelce. Do kraja susreta smo vidjeli još par izglednih prilika za domaćina, no rezultat se nije mijenjao i Rijeka je upisala treću pobjedu u isto toliko susreta u Prvoj HNL.