11.05.2019 20:45 | Germanijak

Stigli sastavi za derbi u Rijeci.

RIJEKA - DINAMO 0:0

KLAĐENJE UŽIVO

90+3' KRAJ UTAKMICE. Uskoro opširnije...

90' Igrat će se još tri minute nadoknade.

90' Petković je pao u Rijekinom kaznenom prostoru, ali se sudac nije oglasio.

88' Atiemwen je bio na drugoj stativi, ali domaći čiste situaciju prije nego je lopta stigla do Nigerijca.

81' Izlazi Oršić, ulazi Šitum.

80' Halilović samo u živi zid iz slobodnjaka.

79' Slobodan udarac za Rijeku u zoni šuta i žuti karton za Leškovića zbog potezanja Čolaka.

73' Slobodan udarac i ubačaj u šesnaesetarc Rijeke sluga naizgled hvata, no lopta mu ispada iz ruke. Na sreću domaćina, nije nikog u plavim dresovima bilo da to kazni.

72' Žuti karton Zoranu Kvržiću radi potezanja Rahmanija.

70' Jako dobra i oštra lopta Olma s lijeve strane u peterac, međutim nitko se nije našao od njegovih suigrača da loptu preusmjeri prema golu.

67' Bišćan mijenja. Ulazi Čolak, izlazi Puljić.

65' Utakmica se umrtvila, zadnjih deset minuta obiluje polupokušajima bez pretjerane ambicije ka golu protivnika.

53' Petković iz izglednog slobodnog udarca pogađa živi zid.

48' Stojanović pogađa prečku lijevom nogom iskosa sa dvadesetak metara. Sluga je bio nemoćan, ali Dinamu je falilo malo sreće da povede.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena ni u jednoj ekipi.

45'+1 Kraj prvog poluvremena. Bez golova.

45' rahmani odlično puca iskosa, međutim Sloga brani loptu ispod prečke.

43' u šesnaestercu Rijeke pada Nikola Moro, međutim sudac Zebec pakzuje na nastavak igre.

39' Dani Olmo je okušao udarac iz daljine, ali nije bilo dovoljno preciznosti u njegovom šutu.

35' Dinamo dominira utakmicom, ali zasad bez konkretizacije prilika.

27' Prvi udarac Rijeke u okvir gola gostiju. Tibor Halilović je pucao s 25 metara, ali Livaković je siguran.

26' Odlična prilika Modrih! Nakon kornera, lopta je stigla do Rrahmanija koji puca iz blizine, ali Sluga odličnom paradom brani njegov udarac.

25' Novi ubačaj došao je s lijeve strane. Oršić je centrirao, a na drugoj stativi je bio Atiemwen, ipak domaćini su u posljednji trenutak uspjeli izbiti loptu u korner.

15' Petković je ponovno bio u prilici prije nekoliko minuta, ali nije uspio primiriti loptu koja je bila ipak prejaka. Potom je Oršić prijetio s lijeve strane, ali Modri i dalje ne mogu doći do gola. Riječani su se prvenstveno koncentrirali na obranu svog gola s rijetkim izlascima prema naprijed.

7' Prva velika prilika! Iz prekida je stigao ubačaj u šesnaesterac Rijeke, glavom je pucao Petar Stojanović, ali domaći igrači uspjeli su izbiti loptu prije nego je ušla u gol.

5' Zasad su obje ekipe vrlo oprezne. Petković je u jednom navratu uputio centaršut s lijeve strane, ali Simon Sluga mirno hvata loptu u naručje.

1' Utakmica je počela.

**********

Od 19 sati na stadionu Rujevica, igra se derbi dvije prvoplasirane momčadi Prve hrvatske nogometne lige. Rijeka dočekuje Dinamo, a derbi ne sadrži preveliki rezultatski značaj.

> Igraj sa Germanijakom i osvoji dres sa potpisima svih igrača Dinama

Kao što je već ranije poznato, Plavi su osigurali naslov prvaka, a trenutno imaju točno 20 bodova viška nad drugoplasiranim klubom s Rujevice. Riječani će gotovo sigurno sezonu završiti na drugom mjestu, jer četiri kola prije kraja prvenstva imaju šest bodova više od Osijeka i Hajduka.