0

Prošlogodišnji finalist Europske lige na korak do ispadanja (GRAFIKA+VIDEO)

08.11.2018 10:47 | Germanijak/D.V.

Čak pet bodova zaostatka za današnjim protivnikom.

Prošlogodišnji finalist Europske lige Olympic de Marseille na izlaznim je vratima već nakon 3 utakmice u grupnoj fazi ovogodišnjeg natjecanja. Kako bi podgrijali teoriju o prolasku dalje, danas im igra samo pobjeda u Rimu protiv Lazija koji ih je prije dva tjedna uvjerljivo nadigrao na njihovom terenu i slavio 1:3. Današnje četvrto kolo njihov izravni konkurent Eintracht Frankfurt čeka s maksimalnih 9 bodova i protiv slabašnog Apollona ima prvu meč loptu potvrde plasmana dalje. Lazio bježi Marseillu 5 bodova i njihov današnji trijumf bi razriješio sve dileme.

>ODIGRAJ LAZIO - MARSEILLE

Lazio opravdava svoju tradiocinalnu ulogu zadnjih sezona Serie A, gdje se uvijek nalaze pri vrhu, ali nikad ispred glavnih konkurenata. Što se tiče Europske lige, doživjeli su potop u Frankfurtu, ali su apsolvirali Apollon i šokirali Marseille u gostima. Što se tiče sastava nedostajat će Lucas Leiva i vjerojatno naš Milan Badelj zbog istog razloga – ozljede bedra. U napadu se uz standardnog Immobilea očekuje strijelac s prošle utakmice Caicedo, a trkački vezni red uz neizostavnog Milinkovića-Savića čine ugirani Parolo i Cataldi, koji čak zabio i pogodak u pobjedi protiv SPAL-a ovog vikenda.

Francuzi nemaju alibi da su zanemarili europske ispite, zbog domaćeg prvenstva jer su nanizali dva poraza od PSG-a i Montpelliera, a koliko su bili inferiorni u oba susreta govori podatak da su primili pet pogodaka, a postigli – nula! U svakom slučaju sezona za zaborav pa su sve glasnija šuškanja kako će i trener Rudi Garcija prvi platiti glavom ovosezonske posrtaje. Naš Duje Ćaleta-Car nakon crvenog kartona protiv Lyona, odigrao je kompletnih 90 minuta samo protiv Apollona u gostima te isključivo ulazi s klupe po petnaestak minuta, ovisno o rezultatu. Situacija u Marseilleu je jednostavna: ako ne igraju Payet i Thauvin, ni efikasni Mitroglou ne može zabijati, a ovogodišnja zadnja linija je poprilično neuigrana. Jedina dobra stvar u ovom trenutku za temperamentne južnjake jest da u ovaj susret ulaze kompletni izuzevši Abdennoura koji je spreman, ail se nalazi u nemilosti trenera.

Nadajmo se da će ovaj susret biti nešto neizvjesniji, s obzirom da je prvi dosta rano postao jednosmjerna ulica zbog pogotka Wallacea, a Caicedovih 0:2 u 59. minuti su razriješili sve dvojbe. Unatoč tome, vidjeli smo dosta grubu utakmicu s čak šest žutih kartona i slično očekujemo i danas, posebno ako Marseille uspije uzvratiti i tako ostati u igri nakon prošlosezonskog finala. Prethodno su ova dva kluba odigrala dvije utakmice prije dvadesetak godina u skupini Lige prvaka i oba puta je slavio Lazio. Možda je vrijeme za Marseille?