0

PPD Zagreb upisao važnu pobjedu u Ligi prvaka, Zagrepčanima za osminu finala pomogao i Szeged

10.02.2019 18:46 | Germanijak/E.F.

Zagrepčani bolji od danskog Skjerna.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su u četvrtu pobjedu u EHF Ligi prvaka i tako napravili veliki korak prema osmini finala ovog natjecanja. U Zagrebu je rezultatom 32:29 pobijeđen danski Skjern.

Momčad hrvatskog prvaka bila je favorit u ovom susretu, a izgleda kako je ta činjenica stvorila veliki pritisak na domaće igrače. Nisu uspjeli parirati čvrstim Dancima koji su u nekoliko navrata u prvom dijelu imali i vodstvo, a jednom je to bilo i s dva pogotka razlike (11:9). No, na poluvrijeme se ipak otišlo s 15:14 za PPD Zagreb, a u nastavku utakmice se hrvatski prvak ipak razigrao. Odmah su domaći rukometaši otišli na 3 pogotka prednosti, a nakon toga više nije bilo povratka. Pet minuta prije kraja utakmice bilo je i 31:24, ali na kraju su se igrači PPD Zagreba malo opustili te je završilo s 'plus 3' što je itekako dovoljno kako bi se došlo na korak od osmine finala Lige prvaka.

Najefikasniji igrač PPD Zagreba bio je Ivan Sršen s 9 golova. David Mandić je dodao 6, a Gregor Potočnik, Lovro Jorić, Senjamin Burić i Zlatko Horvat po 3. U redovima Skjerna najbolji Bjarte Hakon Myrhol s 8 te Thomas Mogensen sa 6 golova.

Zagrepčanima je prilično pomogao u Szeged koji je pobijedio Celje doslovno u posljednjoj minuti utakmice (29:28). U trećoj današnjoj utakmici Motor je s 28:26 pobijedio njemački Flensburg.